Краса навколишнього світу в слові

Що таке краса? Це привабливість, врода, вишуканість? А може, краса виблискує своєю величчю у добрих, людяних вчинках? Ні, мабуть, краса найбільше роз­кривається у стосунках між людьми. Серце захоплює картина життя, яку малю­ють закохані. Хочеться плакати, коли бачиш, як трепетно обіймає мати свою дитину. Яка велич, яка краса!

Та ось лунає пісня. Яка гарна мелодія, які красиві слова… Вони дивували ко­лись і продовжують дивувати сьогодні своєю щирістю, змістовністю й магічною силою, що здатна змінювати світ навколо. Великі люди говорять: “Слово…

Жи­веш ти поруч з людиною і наповнюєш змістом її життя, прикрашаєш буття, не­мов цвіт, що ніколи не в’яне й вічно розпускається. Цвіт усього її життя, яке починається далеко за межами історії”.

“У мові одухотворюються весь народ і його батьківщина. У ній втілюються творчою силою народного духу в думку, в картину і звук небо вітчизни, її пові­тря, її поля, гори й долини, її ліси й річки, її бурі і грози – весь той глибокий, повний думки й почуття, голос рідної природи, який відбивається так виразно в рідній пісні, в рідних мелодіях, в устах народних поетів”. Так писали про не­абиякі можливості

слова різні люди у різні часи.

Дійсно, мова живе і в устах народних, і в устах письменників і поетів. Ті вуста, починаючи від Нестора-літописця і до наших днів, несуть оту природну красу.

Горить свіча. І, схилившись, працює Нестор.

Минають роки, і нема вороття назад.

Народилася “Повість…” про людей, їх життя й безсмертя.

Пише Нестор – й оживає історії сад.

Ми живемо у світі, де так багато краси. Вона у метелику, що сів на квітку, у ве­селому гомоні птахів, у ледь чутному співі лісових дзвіночків, хор яких можуть почути лише деякі з нас. І яке ж то щастя, який безцінний дар, що всю цю кра­су ми можемо відтворити у слові. А значить – передати своїм нащадкам.

“Мова – то втілення думки. Що багатша думка, то багатша мова”, – сказав М. Рильський. Тож любімо її, вивчаймо її, розвиваймо її! Тоді побачимо світ у всій його неповторній красі.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Краса навколишнього світу в слові