Кохання в ліриці Пушкіна

І. О. С. Пушкін – геній російської і світової літератури і культури (багатство і різноманітність творчості поета).

ІІ. Любовна лірика О. С. Пушкіна.

1. Опоетизування поетом своєї біографії (історія написання вірша “Я помню чудное мгновенье”; простежування життєвого шляху поета з 1819 по 1825 рік; зачарування Пушкіним прекрасною жінкою, яку зустрів на балу в Петербурзі 1819 року, Анною Петрівною Керн; недовге знайомство; південне заслання поета; переїзд до села Михайлівське, маєток його батька; друга зустріч із Анною Петрівною; 1825 року написання з надзвичайним натхненням вірша, присвяченого цій жінці; велика популярність вірша; написання М. І. Глинкою романсу на ці слова).

2. Особливості любовної лірики Пушкіна (“На холмах Грузии…”, “Все в жертву памяти твоей”, “Что в имени тебе моем”, “Мадонна” та інші – відображення поетом у віршах особистих переживань і почуттів; відсутність опису портрета улюбленої жінки, лише “голос ніжний”, “милі риси”, “небесні риси”; важливість для поета опису почуттів і думок, коли чимось глибоко зворушений

і схвильований; надзвичайна простота і людяність віршів про любов).

3. Прославлення Пушкіним кохання взагалі – як ідеального і піднесеного почуття (віра поета в здатність кохання творити чудеса: штовхати людей на героїчні вчинки, рятувати від самотності, гоїти глибокі сердечні рани, знайти нові сили і творче натхнення:

И сердце бьется в упоенье,

И для него воскресли вновь

И божество, и вдохновенье,

И жизнь, и слезы, и любовь;

Оспівування поетом кохання з першого погляду (“Я помню чудное мгновенье”) і нерозділеного кохання (“Я вас любил…”); сильні і шляхетні почуття поета; жертовність поета заради щастя улюбленої жінки; висока самовіддача в коханні).

ІІІ. Вірші О. С. Пушкіна про кохання, ніжні і пристрасні, веселі і сумні, вчать нас кохати по-справжньому.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Кохання в ліриці Пушкіна

Categories: Шкільні твори

Links