Коротка характеристика добутку Слово об полицю Игореве

В основі “Слова об полицю Игореве” лежать реальні історичні події: в 1185 р. князь Ігор разом зі своїм братом Всеволодом і сином Володимиром зробив похід проти половців. Цей похід виявився невдалим, Ігор був узятий у полон. Але такий короткий і трагічний епізод автор “Слова” перетворив у подію загальросійського масштабу. На допомогу Ігорю київський князь Святослав призиває не тільки князів, чиї землі лежали в безпосередній близькості від половецьких степів, але й володимиро-суздальського князя Всеволода Велике Гніздо. Зав’язка

– заклик князя Ігоря до своїх воїнів сідлати коней і їхати проти половців Воїни насамперед шукають собі честі, а князеві – слави.

Молодий князь не захотів попередити про свій намір київського владику й відправився в степ з малою кількістю війська. Він не зміг устояти проти половецьких полчищ і потрапив у полон. “Золоте слово” князя Святослава – кульмінація добутку.

У ньому виражена основна ідея – необхідність єдності князів, росіян земель Автор через Святослава звертається до князів, призиваючи закінчити міжусобиці, переконуючи їх жити у світі й підкорятися старшому по положенню – Великому

князеві київському. Чільне положення Святослава над іншими князями підкреслюється тим, що він називає їх своїми синами. Автор згадує не тільки про славних князів, які своїми вчинками прагнули об’єднати Російську землю, але й про тих, хто інтригував проти братів-слов’ян і віддавав їх, вів міжусобні війни, боровся за владу, не гребуючи ніякими засобами, і тим самим приніс багато лих своєму народу (наприклад, автор “Слова” відкрито засуджує Олега Гориславича).

Втеча князя Ігоря з половецького полону – розв’язка. Йому вдалося повернутися на батьківщину цілим і непошкодженим. Російський народ радується поверненню улюбленого князя Особливо важливим є та обставина, що князь поїхав не у свою землю, а спочатку вирішив відвідати Київ.

Тим самим автор “Слова” підкреслює значення цього міста для об’єднання всій Русі


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Коротка характеристика добутку Слово об полицю Игореве

Categories: Твори з української літератури

Links