Корисні копалини Росії

Корисні копалини – Мінеральні утворення земної кори, які можуть ефективно використовуватися в господарстві. Корисні копалини (мінеральні ресурси) формуються в ході геологічної історії під впливом зовнішніх і внутрішніх процесів. Росія багата різноманітними корисними копалинами, що пов’язано з розмаїтістю тектонічної будови території країни.

Родовища Рудних Корисних копалин (залізна, алюмінієва руда, поліметалеві руди, мідно-нікелеві, апатито – нефелінові руди й ін.) як правило, присвячені до складчастих областей, або до місць виходу кристалічного фундаменту древніх платформ. До фундаменту платформ ставляться родовища – залізної руди Курської магнітної аномалії, залізні, мідно-нікелеві, аппатито-нефелінові руди Балтійського щита, поліметалеві руди Норильська, золото, рідкі метали, залізна руда Алданского щита Сибірської платформи. До складчастих областей ставляться залізні й мідно-нікелеві руди Уралу й Західного Саяна, поліметалеві руди Алтаю й Забайкалья, олово, вольфрам і золото на Далекому Сході й у горах Північно-Східного Сибіру, свинець і цинк Приморського

краю й Північного Кавказу.

В осадовому чохлі платформ, найчастіше зустрічаються Осадові Корисні копалини, такі як нафта, природний газ, вугілля, горючі сланці й інші. Найбільші родовища вугілля – Печорський, Підмосковний, Тунгусский, Ленский, Південно-Якутський, Кансько-Ачинський і Кузнецький басейни. Нафта й газ розвідані – у Західному Сибірі, між Волгою й Уралом, на рівнинах Північного Кавказу й острові Сахалін.

Важливе значення мають родовища алмазів у західній Якутії, калійних і поварених солей у Поволжя, слюди в Східному Сибірі, а так само графіту на Уралі, у Східному Сибірі й на Далекому Сході.

У країні значні запаси торфу, горючих сланців, будівельних пісків, вапняків, крейди й гіпсу.

По запасах багатьох корисних копалин Російська Федерація займає провідні місця у світі, так 1 місце по запасах природного газу й залізної руди, 3 місце по розвіданих запасах вугілля й т. д. і розвиває свою економіку майже повністю на власних мінерально-сировинних ресурсах. Незважаючи на це необхідно пам’ятати, що корисні копалини, накопичені за довгу історію розвитку Землі – исчерпаеми й невозобновими. Необхідно їх дбайливе, раціональне використання. Для цього розробляються нові технології, що забезпечують мінімальні втрати при видобутку й переробці, потрібно витягати з руди максимально всі корисні компоненти, що перебувають у ній. Крім цього – пошук і розробка нових родовищ.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...


Корисні копалини Росії

Categories: Нові твори

Links