КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ З ВИБІРКОВИМИ ВІДПОВІДЯМИ – ПАНАС МИРНИЙ, Б. ГРІНЧЕНКО

УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА 70-90 PP. XIX СТ.

ПАНАС МИРНИЙ, Б. ГРІНЧЕНКО

КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ З ВИБІРКОВИМИ ВІДПОВІДЯМИ

До теми “Панас Мирний. Борис Грінченко”

1. Твори яких класиків світової літератури перекладав Панас Мирний?

Відомий його переспів “Слова о полку Ігоревім”, перекладав він також О. Пушкіна, М. Лєрмонтова, О. Островського, В. Шекспіра.

2.Які твори є найвагомішими у прозовій спадщині письменника?

3.Назвіть жанри, в яких працював Панас Мирний.

Роман, повість, оповідання, нарис, поезія, драма.

4.Якого року

і під якою назвою роман Панаса Мирного “Хіба ревуть воли, як ясла повні?” уперше вийшов друком у Росії?

1903 року роман “Хіба ревуть воли, як ясла повні?” вийшов у Росії на сторінках журналу “Киевская старина” під назвою “Пропаща сила”.

5.Яке місце, на думку академіка О. Білецького, посідає роман в історії української та зарубіжної психологічної прози?

У світовій літературі темі селянства також присвячено багато творів. Можна згадати роман “Селяни” французького письменника-реаліста О. Бальзака, твори російських письменників Г. Успенського та Ф. Решетникова, епопею “Селяни”

польського прозаїка В. Реймонта. Але, як справедливо зазначив академік О, Білецький, “для усіх цих письменників, від Бальзака до Реймонта, селянське життя – об’єкт, спостережуваний ними не тільки збоку, але і з досить далекої відстані. Вони ставлять селянську проблему на обговорення, але кровного інтересу в практичних результатах цього обговорення вони не мають. Вони “байдужі”, “об’єктивні”. Панас Мирний, звичайно ж, не байдужий до знедоленої селянської маси”.

6.Зіставте різні оцінки творчого доробку Б. Грінченка і дайте відповідь на питання: у чому полягає значення його творчості?

“…високо ціню і шаную Вашу корисну безупинну працю…” (П. Грабовський). “Він належав до “неспокійних, вихроватих” натур, котрі “кидаються на всі боки, заповнюють провалини, латають, підтримують повалене, валять те, що поставлене не до ладу, будують нове, шукають способів підняти до роботи більше рук” (І. Франко).

“…таких невтомних, завзятих діячів, борців громадських, якого ми в особі Бориса Грінченка втеряли, в пантеоні українських писателів зазначити можнанебагато. Великий хист, незвичайна витривалість у роботі, скрашені великою любов’ю до рідного краю” (М. Лисенко).

“Нехай буде потіхою Вам, як і всій Україні,-що він був серед нас, що його велика праця, його велика любов до народу не згинуть ніколи і в них він ще довго житиме серед вдячних нащадків” (М. Коцюбинський).

“Ви й не збагнете, яке то гірке і вкупі солодке те почуття, що збудили в мені ваші вірші. Я дякую… Вам і Вашій музі…” (Леся Українка).

7.З ким із письменників Б. Грінченко підтримував дружні стосунки?


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)

КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ З ВИБІРКОВИМИ ВІДПОВІДЯМИ – ПАНАС МИРНИЙ, Б. ГРІНЧЕНКО