Герої творів Байрона на прикладі вірша “Ти скінчив життя шлях, герой!”

Джордж Гордон Байрон, великий англійський поет, відомий в усьому світі як співак волі. Його вільнолюбна поезія завжди зустрічала відгук у серцях передових людей того часу. У своїх творах Байрон зображував шукачів правди й справедливості. Поет повставав проти влади, що придушувала особистість, а оспівував мужність і велич людського духу

Герої творів Байрона – люди з великою силою волі, з величезною мужністю й героїзмом, вони завжди готові йти на подвиг заради своєї батьківщини. Такий і головний герой вірша “Ти скінчив життя шлях, герой!”.

Автор оспівує подвиг людини, що не тільки присвятив своє життя батьківщині, але й загинув за неї. “Тепер твоя почнеться слава…” – затверджує поет, адже “образ величний” і мужність великий героя не зітреться з пам’яті людей:

Поки вільний твій народ, Він забути тебе не всилах.

Життя героя-визволителя залишила у світі свій величний слід, адже його праведна справа не закінчилася зі смертю. Подвиг вдихнув у серця друзів і однодумців нову силу й мужність:

Ти впав! Але кров твоя тече Не по землі, а в наших жилах; Відвагу потужну вдихнути Твій подвиг повинен у наші груди

Своєю мужністю

герой подарував людям віру, надію, дав їм сили для подальшої боротьби. І його велич і слава рознеслися всюди й навівають страх на ворогів його улюбленої батьківщини:

Ворога змусимо ми бліднути, Коль назвемо тебе серед бою

Герой загинув, але він продовжує жити в пам’яті звільнених їм людей і в “піснях батьківщини святий”. Автор звеличує його подвиг, це змушує нас перейнятися повагою й замилуванням перед величчю духу людини. Адже подібні подвиги здатні пережити століття й надихати молоді серця на героїчні вчинки в ім’я свого народу


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Герої творів Байрона на прикладі вірша “Ти скінчив життя шлях, герой!”

Categories: Нові твори

Links