Геополітичне становище України

“Україна” – так називали прикордонні землі, роз­ташовані в самому центрі Європи. Сьогодні Україна – це держава, яка має дуже своєрідне геополітичне стано­вище.

Геополітика – галузь сучасних суспільних наук, яка вивчає особливості розвитку країни з точки зору її геогра­фічного розташування. У нинішньому світі геополітичне становище певної країни відіграє важливу роль в її економічному і політичному житті.

Україна розташована дуже вдало: вона охоплює півкільцем частину Чорного й Азовського морів і має спільні кордони

з Румунією, Чехією, Польщею, Білорусією, Росією. Вихід до Чорного моря є однією з найважливіших рис геополітичного становища нашої держави. Завдяки цьому Україна є однією з впливових чорноморських країн. Торгові й пасажирські перевезення, військові навчання на Чорному морі часто відбуваються за участю України. З іншого боку дуже важливими для держави є стосунки з Молдовою, Білорусією і Росією – також колишніми радянськими республіками. Це не тільки торгові, але й політичні стосунки: певною мірою Україна є союзником цих держав. Величезне значення для України мають стосунки з Польщею – нашим головним
європейським партнером.

Сьогодні величезне значення у світі мають енергоносії – нафта і газ. Розробка родовищ енергоносіїв у басейні Кас­пію цікавить увесь світ. І не виключено, що газо – і нафтопроводи, які понесуть паливо в Європу, проляжуть саме через територію України. І це завдяки вдалому геополітичному становищу нашої Батьківщини.

Україна є державою, відкритою для співпраці: ось го­ловний висновок, який можна зробити, розглянувши геополітичне становище нашої держави. НАТО, Росія, країни Чорноморського басейну – це лише частина чинних або можливих партнерів України. І для кожного з них наша Батьківщина є об’єктом політичного або ж економічного інтересу. Я гадаю, що саме у вільній співпраці з різними країнами майбутнє України.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)

Геополітичне становище України