Географічні назви рік Азії

Назва походить від міста Амуль, Амуе, що колись перебувала на березі цієї ріки. Значення назви міста Амуль невідомо. Слово “дар’я” в іранському й у деяких інших тюркських мовах означає “більша ріка”.

Амур – ріка на сході Азії. Так цю ріку називали евени, які жили на берегах Охотського моря й тунгусо-язикові народи нижнього плину ріки Амур. Амур означає “ріка”. Назва “Амур” поширили росіяни в XVII ст., і вже від них його перейняли місцеві жителі

Апенніни – гори на Апеннінському півострові. Назва спочатку використовували

для позначення гір лише Північної Італії, на територію якої в V-IV ст. до н. е. поширилися кельти. Тому в основі слова “Апенніни” виділяють кельтське пін – “гора”.

Аравійський півострів – перебуває в Азії. Уже з II тис. до н. е. вся територія півострова заселена арабами, що й відображено в його назві арабською мовою Джезира-Ялина-Араб – “острів арабів” у топонімії Південної Азії півострови іноді називаються островами. Уживається також іноді назва Биляд-Ялина-Араб – “країна арабів”.

Аральське море – безстічне море-озеро в Центральній Азії. Перше згадування про

море ставиться до X ст. Відомо близько 20 його назв: Джурджанийское, Хорезмийское, Синє море й ін. Сучасна назва виникла в XVII ст. У його основі тюркське арал – “острів”. Виникнення назви зв’язують із місцевістю Арал у дельті Амудар’ї. Згодом назва місцевості поширилося на море, що неї обмиває

Арарат – вулканічний масив на сході Туреччини. Назву зв’язують із ім’ям древньої держави й народу Урарту. Сучасна вірменська назва Масис – “більша гора”, турецьке Агридаг – “крива гора”.

Арктика – північна полярна область Землі. Оскільки полярна область перебуває безпосередньо під сузір’ям Великої Ведмедиці, а арктос із грецького – “ведмідь”, Північ одержав у греків назва “Арктикос”, від якої в багатьох мовах з’явилася форма “Арктика”.

Байкал – озеро в північній частині Сибіру. Назва походить від якутського байхал, байгал – “більша глибока вода”, “море”.

Балатон – озеро на Середнедунайской рівнині. Назву зв’язують зі слов’янським географічним словом болото, блато.

Балхаш – озеро в східній частині Казахстану. Назва утворена від казахського балкаш, балхаш – “болотиста місцевість, драговина”.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Географічні назви рік Азії