Екологія України

Сьогодні діяльність людини набула такого розмаху, що виникла загроза знищення не лише людства, а й усього живого на Землі. Реальна загроза нависла і над Україною. Тому взаємодія з природою є найважливішою проблемою, що постала перед людством. Ми вже маємо гіркий і болючий приклад недбалого ставлення до природи – Чорнобильську трагедію. Сотні тисяч людських жертв, пів-Європи забруднених земель, річок, озер, людських душ…

Розвиваючи цивілізацію, удосконалюючи техніку, людина завдає природі й собі, як її часточці, непоправної шкоди. Частіше

глобальної, яка має катастрофічні наслідки. На землі вже знищено сотні видів рослин і тварин, сотні тисяч гектарів лісів, родючих земель, луків.

Людство стоїть на грані вимирання через забруднення атмосфери викидами у вигляді твердих часточок металів та отруйних газів. Особливої шкоди завдають атмосфері викиди в повітря вихлопних газів автомобілів. А якої шкоди завдають відходи виробництва. Підприємства не мають належних очисних споруд. Мало заводів з переробки сміття.

Яку воду ми споживаємо? Чи не тут причина багатьох хвороб? Учені вважають за краще озонування води, бо від хлорування утворюється

шкідлива сполука – діоксин. Щодо цього надзвичайно привабливим є проект “Чистий лід”. Відомо, що більш як 70 відсотків земних запасів прісної води міститься у льодниках.

Розробляється проект подрібнення цих льодяних брил і доставки цилющої води до будь-якої точки планети. Ця ідея належить вченому із світовим ім’ям Михайлу Симоновичу Шмідту. На її реалізацію потрібні чималі кошти, які може надати лише світове співтовариство.

Шкідливе також вирубування лісів, особливо поблизу річок, осушування боліт, створення штучних водосховищ. Останнім часом стали дуже небезпечними для людства озонові дірки в стратосфері, які утворюються через запуски космічних ракет, викиди газів, що руйнують озонову оболонку Землі. Збільшення вуглецю викликає парниковий ефект, шкідливий для всього живого на Землі. Врятувати природу може лише людина. Що потрібно для цього?

Передусім – екологічне виховання. Ще з дитинства треба навчати дбайливо ставитися до природи, любити все живе. Потрібні також, на мою думку, суворі закони, які передбачали б відповідальність громадянина за будь-яку дію, що завдає шкоди природі.

Кожний із нас повинен дбайливо ставитися до природи, до всього живого на Землі. Це не лише покращить екологічну ситуацію, а й створить чудовий настрій, дасть величезне моральне задоволення, викличе почуття поваги до себе та інших.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Екологія України