Душевна краса та моральні якості нечистої сили (за оповіданням В. Корольова-Старого “Хуха-Моховинка”)

Прочитавши казку Василя Корольова-Старого “Хуха-Моховинка”, ми розу­міємо, що нам, людям, можна навчитися багатьох речей у нечистої сили. Адже в казці добро несуть саме фантастичні істоти, а зло – людина. Добрі Хухи та Хо, а злий – дід, який жорстоко поводився з маленькими лісовими істотами. Він так повівся з Хухою-Моховинкою, зруйнувавши її житло та вигнавши з рідного лісу на чужину до людей. Але оскільки Хуха добра та весела, то вона знахо­дить собі притулок у таких же добрих людей. Вони її й нагодують, а вона за це їх розвеселить та

підбадьорить. І все було б добре. Але одного разу до них заві­тав отой самий лихий дід і знову зробив свою недобру справу – покалічив Хуху. Це було причиною повернення її на батьківщину.

Радо її зустріли інші Хухи, допомогли домівку побудувати. Оце справжня вза­ємна допомога, в якій проявилися всі найкращі риси характеру: співпереживан­ня, доброзичливість, любов та повага одне до одного.

Наголошуючи на тому, що добро завжди перемагає зло, В. Королів-Старий закликає всіх робити добро. У кінці казки ми бачимо, що дідові допомагає ви­жити та дістатися додому все та ж Хуха, якій багато чого перепало від цього

дідугана. Але Хуха-Моховинка великодушна та щира, з радістю допомагає йому.

А діда того немов підмінили. Він став після того випадку добрим, усім людям ходив і розповідав, які гарні, оті чудернацькі лісові істоти.

Ця казка вчить нас, що на зло потрібно відповідати добром. І тоді добро по­вернеться до нас із більшою силою.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)

Душевна краса та моральні якості нечистої сили (за оповіданням В. Корольова-Старого “Хуха-Моховинка”)