Для чого нам потрібні загадки?

У давнину уміння відгадувати загадки було свідченням мудрості й розуму. Че­рез це, мабуть, вони стали таким поширеним і популярним видом усної народної творчості. Загадки бувають різні: про людей, природу і природні явища, про рос­лини, про тварин тощо. Найбільш поширеними є загадки про людей і природу, бо людина та її місце в природі цікавили наших пращурів з давніх-давен. Загад­ки творяться навколо метафор і порівнянь, а також за допомогою одухотворення неживих предметів. Вони приховують від нас значення однієї речі за допомогою її схожості

з іншою (Сто один брат – всі в один ряд зв’язані стоять. – Паркан.).

Майже всі загадки римовані. Це дає змогу їх легше запам’ятовувати. Деякі з них гумористичні. Ними можна розвеселити друзів і батьків. У таких головолом­ках серйозні речі підміняються веселими, жартівливими (Були два брати і обидва Кіндрати, через доріжку живуть і один одного не бачать. – Очі.).

Загадки допомагають нам замислитися над певним предметом чи явищем, бо щоб знайти відгадку, іноді треба добряче подумати. Вони також розвивають до­питливість, спостережливість, уважність і кмітливість.

Проте не кожен зможе правильно загадати

загадку. Для цього потрібна спеці­альна інтонація. Деякі головоломки краще загадувати стиха, щоб зберегти таєм­ничість. Інші – голосно і дзвінко. Той, хто уміє це робити, завжди буде у цен­трі уваги.

Загадки – це також джерело народної мудрості. І що більше ми їх знаємо, то краще для нас. Лише тоді людину можна назвати розумною, коли вона вміє зага­дувати і, головне, відгадувати всілякі головоломки.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Для чого нам потрібні загадки?

Categories: Шкільні твори

Links