Чому вчить Біблія?

Біблія… Книга Книг, Вічна Книга, Святе Письмо. Одне з найдавніших і найбільш тиражованих видань у світі. Щоденний порадник для віруючих і нескінченне джерело натхнення для письменників.

Можна по-різному ставитися до релігійних постулатів, викладених у Біблії, але жодна книга християнського світу не сконцентрувала в собі стільки мудрості, стільки вікового досвіду, стільки моральних норм співжиття!

Думаю, що в Біблії кожен може знайти відповіді на свої болючі питання у пошуках сенсу буття. Адже це книга насамперед філософська. Як не

замислитися і не погодитися з такими положеннями “Книги Еклезіаста”: “Марнота усе!”, “Немає нічого нового під сонцем!”, “І дурному, і мудрому – доля одна”, “Для всього свій час”, “Не квапся своїми устами”, “Тримайся середини”, “Не копай ближньому ями, бо сам в неї впадеш”.

Наскільки б кращим було життя людей, коли б усі вони дотримувалися Божих заповідей: “Не вбий!”, “Не вкради!”, “Шануй батька та матір свою!”, “Не суди своїх ближніх”, “Люби і ворогів своїх” та інші.

Здавалося б, як можна любити ворогів своїх, робити добро тим, хто ненавидить вас?

Багато прикладів із життя й літератури переконують, що тільки добро може припинити зло. Згадаймо хоча б Марічку з “Тіней забутих предків” М. Коцюбинського, яка дала хлопчику з ворожого роду, Івану, що вдарив її, цукерку. Іван зупинився і засоромився, задумався, за що він б’є беззахисне дівча. Це було початком їхньої дружби, а згодом і любові.

Отже, зло можна припинити тільки добром! Коли ж відповідати злом на зло, то утвориться безкінечний ланцюг. Завжди треба пам’ятати: “Як бажаєте, щоб вам люди чинили, так само чиніть їм і ви…”

А скільки мудрості, спостережливості та глибокого підтексту криється в біблійних притчах! Скільки поезії в Соломоновій “Пісні над піснями”! Недаремно майже тисячоліття біблійні теми, сюжети, образи використовують у своїх творах художники, письменники, скульптори, музиканти.

Навіть не замислюючись над їхнім походженням, ми вживаємо вислови “спить сном праведника”, “дивимось крізь пальці”, “робить із себе посміховисько”, “міряти тією самою міркою”, “змокнув з голови до ніг”, “Хома невіруючий” та інші. А це ж вислови з Біблії.

Один із дослідників Біблії вдало назвав її маленьким літературним всесвітом. Справді, у Книзі Книг представлені міфи, легенди, епос, релігійно-ритуальні та юридичні кодекси, історичні хроніки, притчі, воїнські повісті, перекази, оповіді, житія, народні пісні, релігійні гімни, любовна лірика, віршовані молитви, філософські й морально-побутові афоризми, слова, казання, повчання, поеми, пророцтва, діалоги.

То ж намагатися хоч трохи осягти цей всесвіт, цю криницю мудрості варто кожному, хто вірить у загальнолюдські моральні цінності і керується ними в житті.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Чому вчить Біблія?

Categories: Твори на вільні теми

Links