“Чому смерть дружини змусила Бронзу змінити своє ставлення до Ротшильда? За оповіданням Антона Чехова “Ротшильдова скрипка”

Смерть близьких людей або швидка власна смерть може дійсно сильно змінити людину, змусити її задуматися про свої вчинки, про сенс життя, переосмислити свої дії і навіть в деяких випадках почати про щось шкодувати. В оповіданні Антона Павловича Чехова розповідається про одну таку людину – про старого трунаря Якова Іванова на прізвисько Бронза.

Бронза був не тільки трунарем, а й чудово грав на скрипці. У нього був дійсно великий талант, тому, незважаючи на те, що у нього був просто огидний характер, якщо було необхідно грати на скрипці, його

завжди кликали. Але крім скрипаля в місцевому оркестрі були й інші музиканти, одним з них був флейтист по імені Ротшильд. Цей музикант постійно ставав жертвою черствого Бронзи, він то лаяв його, погрожуючи швидкою розправою, то навіть нацьковував на нього собак. Але все колись приходить до кінця. Дружина Бронзи, яка все життя мучилась через його жадібності, черствість і відсутність проявів до неї любові, смертельно захворює. Бронза дивиться на свою смертельно хвору дружину і розуміє, що вона щаслива покинути цей світ, де у неї не було нічого хорошого і світлого. Те, що він побачив на прикладів своєї дружини, справляє

на нього найнеприємніше і навіть страшне враження. Його вічна жадібність і підрахунок грошей, які він міг би заробити, відходять на другий план, поступаючись місцем тому одкровенню, з яким він зіткнувся. Незабаром і сам Бронза починає відчувати себе дуже погано фізично. Після візиту до лікаря, він розуміє, що йому залишилося жити зовсім недовго. Пізніше на Якова Іванова знисходить духовне прозріння, він починає розуміти, як же він помилявся протягом всього свого життя. Він усвідомлює, що був несправедливий і нечесний до оточуючих людей, що кривдив їх безпідставно. Саме тому він змінює своє ставлення до Ротшильду. Лежачи на передсмертному ложі, Яків грає Ротшильду свою найкрасивішу мелодію на скрипці і вчить його виконувати її. Під час сповідування перед смертю він навіть розпоряджається подарувати цю скрипку Ротшильду і лише потім помирає.

Головний герой оповідання Антона Чехова Яків Іванов був людиною черствою і навіть жорстокою. Він спостерігав за смертю своєї дружини з подивом, після чого йому відкрилося те, про що він раніше і не замислювався. Саме з причини цього він змінив своє ставлення до всього світу, в тому числі і до флейтиста Ротшильду, над яким він раніше сильно знущався. Шкода, що таке відкриття відбулося з Івановим лише перед самою його смертю. Якби це сталося раніше, він би мав шанс прожити хоча б кілька років щасливим.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


“Чому смерть дружини змусила Бронзу змінити своє ставлення до Ротшильда? За оповіданням Антона Чехова “Ротшильдова скрипка”

Categories: Твори на задані теми

Links