Чого навчає нас Нагірна проповідь Ікуса Христа?

Нагірна проповідь Ісуса Христа, з якою він звернувся до учнів, є основою вчення. Чого ж навчає нас Нагірна проповідь? Головною думкою Нового Завіту є теза “Бог є любов”. У своїй Нагірній проповіді Христос проповідує любов як шлях до духовного очищення та спасіння: любов до ближньою, до своїх батьків, до Бога. Проповідь Христа вчить нас вибачати і жити у мирі та злагоді з усіма. Людині він посилає прощення гасить гнів і ненависть, яку відчувають до нас. Якщо ми вибачаємо ворогам нашим, примиримося з ними, вони не будуть більше нашими ворогами

– вчить Христос. Християнське вчення засуджує неправедне життя, ні заздрість, помсту та ненависть.

Важливою думкою Христового вчення є добрі стосунки в родині. Христос проповідує любов та повагу у шлюбі, засуджує розлучення або шлюб із розлученими.

Нагірна проповідь вчить нас не бути жадібними, байдужими до горя інших людей, не відвертатися від тих, хто у скруті, хто просить нас позичити. Бо яким ми любимо ближнього, хіба ми відмовимо йому у допомозі, коли хтось потрапив у скруту?

Важливе місце у своїй проповіді Христос приділяє молитві: він вчить не проказувати імені Господа надаремно. Віруюча

людина має спілкуватися з Богом у молитві, але це має бути не просто побутовим релігійним ритуалом! Молитва – це таїнство. Молячись, ми можемо звернутися до Бога зі своїми болями її негараздами, сповідатися про свої помилки, попросити допомоги. Бог любить усіх своїх дітей – навчає Христос. Як сонце сходить для всіх – для добрих і злих людей, так само і Бог спостерігає за всіма людьми і допоможе кожному, хто розкається у своїх гріхах та прийде до нього щиро, з вірою в серці. Саме тому і ми маємо пробачати усім, хто заподіяв нам зло, бо всі люди грішні і можуть помилятись.

На мою думку, Нагірна проповідь – не тільки основа християнського вчення, а й ніби збірка правил, які мають виконувати всі люди, незалежно від їхнього віку, соціального стану та релігійної приналежності. Мені здається, що як всі люди прислухалися до того, чого вчить нас Нагірна проповідь, зла на світі було б набагато менше, стосунки між людьми були б щиріші та чесніші, а наші життя стало б світлим та щасливим.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)

Чого навчає нас Нагірна проповідь Ікуса Христа?