“Чи вибачає злочини Гренуя його талант?”

Серед злочинців, бандитів і звичайних збоченців теж зустрічаються люди, які мають певні схильності та навички, яких позбавлені інші люди. Дані таланти роблять злочинців неповторними людьми, підвищують їх цінність у суспільстві у багато разів, а тому змушують задаватися раціональним питанням: чи є їх великий талант спокутою за скоєні злочини? Можливо, такі люди заслуговують іншого ставлення, ніж звичайні злочинці, які не мають ніякого таланту? Ці питання надзвичайно актуальне, якщо говорити про головного героя роману Зюскінда по імені Гренуй.

Як

відомо зі змісту роману, Гренуй мав особливий талант, він по-особливому сприймав запахи. Цей молодий чоловік пройшов досить складне дитинство і юність, вони були переповнені неприємностями і проблемами. Він не був привабливим, його цуралися однолітки, він був практично не потрібним у цьому світі. Але його талант був незаперечним. Він відчував дивні запахи, він прагнув до того, щоб синтезувати їх для створення унікальних і раніше невідомих світу запахів. Але, щоб знайти формулу ідеального запаху, йому було необхідно вбивати. Він убив безліч молодих дівчат, він здійснював дивні дії з ними, і лише в самому кінці

він зміг створити неповторний, феноменальний запах, який міг звести людей з розуму. Саме завдяки цьому запаху він уникнув кари за свої злочини. Втім, пізніше Гренуй все-таки загинув. У нього явно був не в порядку з головою, а тому він обмазався своїм запахом, щоб його вбили бездомні.

Аналізуючи долю і вчинки Гренуя, навряд чи можна прийти до висновку, що такому генію можна пробачити злочини. По-перше, всі ці злочини були тяжкими. Ніякі духи, навіть самі дивні і прекрасні, не варті того, щоб вбивати і глумитися над людьми таким чином, як це робив Гренуй. Людське життя – це найцінніше в світі, ніщо не може коштувати того, щоб пожертвувати людиною. Крім того, варто сказати, що користь від цих запахів не було вже такою великою. Так, вони були унікальними, але вони зводили людей з розуму, не завдаючи при цьому ніякої користі.

Втім, говорячи конкретно про цього злочинця, про Гренуя, не можна однозначно сказати, чи був він адекватною і психічно здоровою людиною. Адже якщо він таким не був, а підозра про це присутня, то його взагалі не можна вважати злочинцем. Такі люди, як Гренуй, у всі часи повинні визнаватися несамовитими. Їх не слід карати смертю, але потрібно ізолювати від суспільства, щоб запобігти можливій шкоді від їх діяльності.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


“Чи вибачає злочини Гренуя його талант?”

Categories: Твори на задані теми

Links