“Чи потрібні сьогодні українські традиційні промисли?”

Які популярні твори народних промислів, довго розповідати не треба. Про це говорять музеї декоративно-прикладного мистецтва з активною відвідуваністю, численні покупці біля прилавків з виробами майстрів-умільців, підвищений інтерес колекціонерів тощо.

Люди по натурі своїй істоти творчі. Прагнення до прекрасного, бажання видозмінити, удосконалити навколишній світ призвело до виникнення народної творчості. Унікальна кожна робота майстра, будь то вироби з дерева, гончарне ремесло, художній розпис та багато іншого. Будь-який виріб ввібрав

в себе тепло рук і душевні пориви творця.

Розмах авторської ідеї і політ фантазії виникають під впливом особливих переживань, почуттів, коли просто неможливо тримати їх у собі і хочеться неодмінно поділитися з усіма. Любов до своєї справи і серцева теплота яскраво відбиваються у творчих роботах, залучаючи до них увагу людей і викликаючи неодмінне бажання придбати таку красу.

Цікаво те, що твори народного мистецтва ще й функціональні в господарстві. Предмети кухонного начиння або декор інтер’єру корисні, часом навіть необхідні в домашньому господарстві. Їх наявність створює в кожному будинку

особливий стиль, затишну атмосферу. Оскільки виконані вони з природних матеріалів, руками творчої особистості, то мають особливу енергетику, що доставляє масу позитивних емоцій, як господарям, так і їх гостям. Оригінальність і унікальність виробів ручного промислу безперечна.

Промисли – це один з найбільш ранніх видів діяльності людства, з розвитком суспільства вони теж видозмінювалися, перетворювалися, розвивалися. Їх вивчення захоплююче, пізнавальне, так як кожна лінія (вигин, завиток, ламана), форма, колір виражає відображення навколишнього світу, національні традиції багатьох поколінь.

Як добре, що частинка давньої історії присутня в нашому сучасному житті, дарує нам горде відчуття національної приналежності, можливість самим спробувати і освоїти ремесло далеких предків.

Народні ремесла та промисли, що беруть свої витоки з самих незапам’ятних часів, надзвичайно популярні й сьогодні, адже це не просто історія, це досвід сотень поколінь, що переплітається з національними мотивами і унікальними вміннями.

Кожен виріб народної творчості, будь то художній розпис, гончарне мистецтво, дерев’яні вироби та інше, в своєму роді абсолютно унікальний. Він зігрітий теплом рук справжнього майстра і просякнутий його душевними поривами. Адже тільки істинне натхнення може подарувати людині фантазію і політ авторської думки. І якщо саме виготовлення чудових прикладів народного промислу вчиняється з любов’ю і сердечною теплотою, то і результат стає воістину вражаючим проявом таланту і смаку.

Будучи, по своїй суті, творами народного мистецтва, всі ці предмети, будь то кухонне начиння або декор інтер’єру, є і надзвичайно корисними в звичайному господарстві речами. Вони надають кожному будинку неповторний затишок і стиль, вони вірно служать за своїм призначенням, надаючи своїм власникам практичну користь. Треба сказати, що застосування настільки оригінальних та унікальних речей в повсякденному житті надзвичайно приємно, і відчуття їх тепла і особливої??енергетики майстра-умільця поселяється в цьому будинку.

Надзвичайно цікавим і захоплюючим стає вивчення промислів, як однієї з важливих і невід’ємних частин історії життя цілого народу. Адже кожен завиток національної розпису, кожен вигин форми несе в собі особливий сенс, вкладений в це мистецтво багатьма поколіннями.

Народні промисли – це прекрасна можливість відчути себе частиною цілої нації, спробувати своїми руками і освоїти старовинне ремесло своїх предків, зануритися в древню історію і привнести її частинку в наші дні. Отже народні промисли важливі і потрібні в сучасному житті не менш, ніж сто років тому, і залишаться потрібними для багатьох майбутніх поколінь.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)

“Чи потрібні сьогодні українські традиційні промисли?”