“Чи можна поєднати честолюбство і кохання?”

Устрій людської душі є дуже складним, часом в ньому неймовірно складно розібратися і знайти якісь орієнтири або послідовні зв’язки. Тим не менше, люди прагнуть їх знаходити, щоб вибудовувати свою життєву філософію зрозумілим і прийнятним для них чином. Це включає безліч різних аспектів, всі їх розглянути все одно не вдасться, тим не менш, слід розглянути найважливіші з них, зокрема, питання любові.

Любов завжди посідала надзвичайно важливе місце в житті людей. Заради любові люди йшли на багато що, включаючи добрі і злі вчинки. Любов настільки

важлива, що можна навіть задатися питанням про те, яким чином вона може або не може поєднуватися з іншими людськими почуттями. Зокрема, як любов може поєднуватися з таким явищем, як честолюбство?

Честолюбство – це досить цікава риса людського характеру. Суть її в тому, що людина хоче робити всі свої справи краще, ніж інші, не хоче ні в чому нікому поступатися, завжди прагнути займати перше місце і конкурувати з іншими людьми. З одного боку, в цьому є користь, адже ефективним у своєму честолюбстві може бути тільки та людина, яка дійсно добре справляється з певними завданнями. З іншого боку, честолюбство погано

поєднується з любов’ю. В любові потрібно йти на поступки, іноді програвати, поступатися своїм коханим, щоб вони теж відчували це приємне відчуття, коли ти в чомусь краще за інших. В цьому плані любов і честолюбство практично не поєднуються.

Втім, відмінності між людьми настільки істотні, що я не здивуюся, якщо є на світі така пара, де одна людина постійно перемагає, а інша позбавлена цього, тим не менше, між ними існує любов. Тобто, випадки і ситуації бувають абсолютно різні, іноді любов виникає, якими б якості не володіли люди. Передбачити і здогадатися про всі такі випадки неможливо.

Говорячи ж про класичну літературу, зокрема, про роман Стендаля “Червоне і чорне”, можна зазначити, що на його сторінках любов і честолюбство являли собою абсолютно суперечливі явища. Це можна з упевненістю підтвердити лише тим фактом, що головний герой твору, Жульєн Сорель, будучи людиною честолюбною і такою, яка швидко закохується, так і не знайшов справжнього кохання, яке могла б заспокоїти його і зробити повністю щасливим. Більше того, доля його склалася трагічно, оскільки через свої почуття він допустив величезну кількість помилок, розплачуватися за які йому довелося власним життям.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


“Чи можна поєднати честолюбство і кохання?”

Categories: Твори на задані теми

Links