“Більше думай і тоді вирішуй”

Останнім часом особливою популярністю стала користуватися думка про те, що краще спробувати щось і шкодувати, ніж не спробувати і шкодувати. З одного боку, логіка такої думки гранично ясна, з іншого ж боку, я думаю, що дуже часто така логіка приводить людину до великих життєвих негараздів. Головне, про що повинна пам’ятати кожна людина, це необхідність серйозно подумати перед кожним життєвим рішенням.

За своє життя ми приймаємо безліч рішень. Будучи маленькими дітьми, людина ще не приймає за себе рішень, замість неї це роблять батьки. Втім,

всі діти прагнуть стати дорослими і самостійними як можна раніше, саме з цієї причини вони хочуть ухвалювати якісь рішення щодо власної або навіть в деяких випадках чужої долі. І головна помилка, яка може бути допущена в таких обставинах, це недостатнє обмірковування власних рішень. Всі ми повинні запам’ятати те, що треба спочатку добре подумати, і лише потім прийняти певне рішення.

Про що можна подумати, перш ніж зробити щось? По-перше, про наслідки особисто для себе. Чи стане тобі краще від цього? Чи дійсно твоє життя зміниться? В ньому з’явиться щось реально корисне для тебе, чи все залишиться так само,

як і було? А може, твоє рішення лише посилить проблеми і дасть тільки негативний ефект? Крім того, слід також подумати про те, як поставляться до твого рішенням ті, хто тебе оточують. Вони можуть як поставитися з розумінням, так і зіпсувати думку про тебе. І навряд чи ти в цьому насправді зацікавлений. Абсолютно нормально звертати увагу на можливе ставлення людей до твоїх рішень. Якщо ти будеш це робити, світ навколо стане стабільнішим і більш передбачуваним, всі від цього тільки виграють.

Якщо ж прийняти якесь рішення спонтанно, не подумавши, то результат може бути дуже негативним. Як часто ми можемо бачити людей, які зіпсували собі життя, зробивши щось, про що вони попередньо нормально не подумали. Це може стосуватися як духовного, так і фізичного стану цих людей. Ще частіше ми бачимо, як необдумані рішення викликали величезну агресію від тих, хто не розраховував, що ви їх прийме. Люди хочуть, щоб їх думку було враховано навіть тоді, коли рішення приймається іншими людьми. До цього варто ставитися спокійно і з розумінням. Саме у всьому вищесказаному і криється сенс прислів’я “більше думай і тоді вирішуй”. Якщо у тебе не вистачає часу, завжди краще зайвий раз обміркувати свої дії, і лише потім вирішувати щось.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


“Більше думай і тоді вирішуй”

Categories: Твори на задані теми

Links