Аналіз вірша М. Ю. Лєрмонтова “Як небеса, твій погляд блищить”

Вже з самого початку, без будь-якого вступу, автор починає описувати головне у вірші, що говорить про те, що він не хотів чекати, щоб висловити всі свої емоції з приводу теми вірша, відразу показати людям, що він хотів їм сказати. Як небеса, твій погляд блищить… … Як небеса, звучить і тане Твій голос молодої… – – Лєрмонтов порівнює погляд і голос коханої людини з небом і поцілунком. За твій єдиний погляд Я радий віддати красеня січі… … І він часом солодко блищить І сладостней звучить. При звуці тому душа тріпоче І в серце кров кипить,

– – тут Михайло Іванович показує, що ці погляд і голос йому дорожче його найдорожчого предмета – булату, з яким він провів багато часу на Кавказі і який його ні разу не підводив – настільки його почуття сильні до якоїсь людини.

Він розповідає, як він любить свій булат, скільки в ньому “солодощі” і “блиску”; можна уявити, заради чого він може його віддати. Але життям лайливої і бунтівної Чи не тішуся я з тих пір, Як почув твій голос ніжний І зустрів милий погляд, – – автор пише, що з тих пір, як побачив того чоловіка, він вже не займається справами “лайливими і бунтівними”, у нього з’явилося

нове, набагато більш сильне захоплення – любов. По всій видимості, настільки сильним він його відчуває в перший раз, тому що в противному випадку він не віддав би за нього свій найдорожчий предмет.

У цьому вірші автор хотів висловити свої почуття до предмета своєї любові, довести всім, що у нього неслабка серце, щоб любити, мати надію на перемогу в житті, і щоб стати щасливим, що він ще втратив не всі сили і не опустився сильно морально. Автор у вірші використовував багато художніх прийомів: паралелізм (“… Як небеса, твій погляд блищить… Як поцілунок, звучить і тане / Твій голос молодої…”), епітети: “… погляд блищить…”, “… голос молодою…”, ” … чарівної мови… “,” … єдиний погляд… “,” … солодко блищить… “,” … сладостней звучить… “,” … життям лайливої і бунтівної… “,” … голос ніжний… “,” … милий погляд… “, Порівняйте: “Як небеса, твій погляд блищить”, “… Як поцілунок, звучить і тане / Твій голос…”. Прийоми йому тут дуже потрібні, тому що описати всі свої почуття в такому маленькому вірші дуже важко, і він вдається до інтенсивного способу викладу: кожен елемент описує досить грунтовно.

Ритм вірша – швидкий, енергійний, – Лєрмонтов створює для створення атмосфери різкості і конкретності у своїх судженнях про кохання; віршований розмір – ямб – надає поезії відтінок мрійливості і віддаленості від усього, що відбувається; спосіб римування (перехресний) забирає у вірші витонченість і робить його масовим в способі викладу.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Аналіз вірша М. Ю. Лєрмонтова “Як небеса, твій погляд блищить”

Categories: Літературні аналізи

Links