Аналіз роману Життя й дивні пригоди Робинзона Крузо, моряка з Йорка, описані їм самим Дефо Д

Сюжет знаменитого роману гранично прості: молодий купець і мореплавець попадає в результаті аварії корабля на незаселений острів, проводить там двадцять вісім років. Дефо підносить цю історію читачеві як справжній щоденник звичайного, хоча й досить освіченої людини того часу. Головний герой роману – завзята творча праця, боротьба людини за виживання. Людина епохи Освіти по-своєму приручає дику природу, але й учиться в неї.

Не зрячи французький письменник і філософ Жан-Жак Руссо підкріплював образом Робинзона свою концепцію “природної

людини”. Кожна прозаїчна побутова дія (виготовлення предметів побуту, полювання, землеробство, будівництво) – теперішня захоплююча пригода. Але герой не здичавів, подібно многим реальним людям, що попадали в таку ситуацію.

Він як би в прискореному темпі проходить всю історію людської цивілізації в цілому. Із всіх складних ситуацій Робинзон знаходить гідний вихід Не тільки просто виживає, але й досягає своєрідного процвітання. Наприкінці роману він прилучає до цивілізації “дитя природи” – П’ятницю.

Так Дефо втілює оптимістичний просвітительський погляд на прогрес людського суспільства

й можливості людини. Даніель Дефо надихнув безліч послідовників на створення “робінзонад” (Жуль Верн “Таємничий острів”). Багато хлопчиськ і підлітки представляли себе спритними й кмітливими підкорювачами незаселених островів – не на двадцять вісім років, звичайно, але хоча б на одне літо. Але для того щоб така історія стала правдою, потрібно, як мінімум, для початку навчитися користуватися молотком і пилкою…


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Аналіз роману Життя й дивні пригоди Робинзона Крузо, моряка з Йорка, описані їм самим Дефо Д

Categories: Літературні аналізи

Links