Агнія Барто “Весняна прогулянка”, “Митько-лінько”

ЗАРУБІЖНА ЛІТЕРАТУРА 2-4 класи

ПОЕТИЧНА МОЗАЇКА

Урок 26

Тема. Агнія Барто “Весняна прогулянка”, “Митько-лінько”

Мета: ознайомити учнів з життєвим і творчим шляхом російської поетеси; формувати вміння аналізувати віршовані твори; вчити учнів захоплюватися красою природи; розвивати уяву, фантазію, зв’язне мовлення; формувати бажання обирати краще з літературних джерел для самовиховання.

Обладнання: мапа світу; портрет А. Варто; картки для словникової роботи; тест; підручник; робочий зошит.

ХІД УРОКУ

І.

Емоційне налаштування на урок

– Зараз я вам пропоную кілька хвилин присвятити поезії, що допоможе створити своєрідний настрій для спілкування. Я запрошую дітей, що підготувалися декламувати. А завдання для всіх – уважно слухати й спробувати з’ясувати, хто є автором творів.

Учні декламують вірші “Літо краснеє минуло”, “Давня весна”, “Вже сонечко в море сіда…”.

– Хто є автором цих поезій? (Леся Українка)

– Для кого написані ці вірші?

– Де народилася ця поетеса? (В Україні)

– Сьогодні ми ознайомимося із ще однією поетесою, яка любила природу й писала для дітей.

>>

Гра “Читаємо навпаки”

Учні читають запис на дошці справа наліво.

ОтраБяінгА

(Агнія Барто)

II. Повідомлення теми й мети уроку

– Наш урок ми присвячуємо російській поетесі Агнії Барто. Вона теж дуже любила дітей, природу, писала про них вірші.

III. Робота над новим матеріалом

1. Опрацювання статті підручника про А. Барто

– Прочитайте статтю про Агнію Барто мовчки. Після читання ми перевіримо усвідомлення її змісту за допомогою тестування.

2. Тестування

1) Поетеса народилася 1906 року:

А) 17 лютого;

Б) 8 березня;

В) 25 січня.

2) Агнія Барто мріяла стати:

А) поетесою;

Б) балериною;

В) акторкою.

3) Вірші почала писати:

А) в дитинстві;

Б) в шкільні роки;

В) в юності.

4) Під час війни поетеса була на фронті:

А) медсестрою;

Б) військовою;

В) кореспондентом газети.

5) Усе життя Агнія Барто присвятила:

А) дітям;

Б) друзям;

В) родичам.

6) Ім’ям поетеси названо:

А) школу;

Б) вулицю;

В) одну з малих планет.

– А тепер відкриймо її серце, відверте і чисте, що завжди ясніло щирою любов’ю до дітей.

3. Опрацювання вірша А. Л. Барто “Весняна прогулянка”

1) Слухання вірша.

Учитель читає вірш напам’ять.

– Які картини природи змальовано у вірші? Прочитайте.

2) Словникова робота.

Листвою барвистий повітря ясної дубок чисте полянки зеленою

Читання слів “луною” за вчителем, а потім – “буксиром” у парах.

– З’єднайте іменники з відповідними прикметниками, щоб утворилися словосполучення із вірша.

– Доберіть синоніми до слова потьмяніло.

3) Читання вірша учнями мовчки.

– Чому дубок назвав дівчаток егоїстками?

– Поясніть, як ви розумієте слово егоїст.

– Поміркуйте, чому Агнія Варто дала віршу таку назву.

4) Виразне читання вірша.

4. Опрацювання вірша А. Варто “Митько-лінько”

1) Робота над заголовком.

– Прочитайте назву вірша А. Варто. Як ви вважаєте, про кого вона пише у вірші?

2) Виразне читання вірша вчителем.

– Які риси характеру дівчини висміює поетеса?

– Згадайте, чи доводилося вам давати собі обіцянки і не виконувати їх?

3) Гра “Слова-вороги”.

Добрий

Боягузливий

Сміливий

Лінивий

Щедрий

Нікчемний

Працьовитий

Брехливий

Чесний

Байдужий

Турботливий

Хвалькуватий

Слухняний

Злий

Скромний

Жадібний

– Які з цих рис характеру притаманні вам? А які б хотіли мати?

4) Виразне читання вірша учнями.

А) Ланцюжком;

Б) “луною”.

– Прочитайте всі окличні речення.

5) Вправи на розвиток швидкості читання.

Гра “Прочитай рядок до кінця”.

IV. Підсумок уроку

– Із творчістю якої поетеси ви ознайомилися?

– Які вірші читали?

– Яку провідну думку в її віршах ви можете назвати??

V. Домашнє завдання

Підготуватися до конкурсу на кращого читця віршів.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)

Агнія Барто “Весняна прогулянка”, “Митько-лінько”