Єста Кнутсон “Пригоди Пелле Безхвостого” (шведська казка)

ЗАРУБІЖНА ЛІТЕРАТУРА 2-4 класи

ЗРОБИ КАНІКУЛИ ЦІКАВИМИ

Урок 16

Тема. Єста Кнутсон “Пригоди Пелле Безхвостого” (шведська казка)

Мета: дати початкове уявлення про автора твору; вчити дітей змістовно відпочивати; зацікавити читанням даного твору під час канікул; вдосконалювати техніку читання, вміння переказувати, відтворювати послідовність подій, добирати заголовки, ставити запитання й давати відповіді; виховувати допитливість.

Обладнання: підручник; робочий зошит.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

II. Повідомлення

теми й мети уроку

– Наближається чудова, улюблена пора всіх учнів – канікули. Чим ви будете займатися в цей час?

– На вас знову чекатимуть нові захопливі пригодницькі історії. Про кого? Дізнаєтесь трішки згодом. На уроці ми розпочнемо читати казку, а інші пригоди маленьких героїв ви зможете дочитати на канікулах.

III. Ознайомлення з творчістю Єста Кнутсон

1. Розповідь учителя про автора (за матеріалом підручника)

2. Тест “Перевір себе” (робота в зошиті)

1) Єста Кнутсон – письменник:

А) Данії;

Б) Швеції;

В) Англії.

2) У дитинстві Єста захоплювався:

А) іграми;

Б)

музикою;

В) книгами.

3) Єста працював:

А) журналістом;

Б) казкарем;

В) музикантом.

4) Головним героєм пригодницьких книг є:

А) віслюк;

Б) ведмедик;

В) кошеня.

5) Кнутсона діти називали:

А) дідусь Єста;

Б) дядько Єста;

В) татусь Єста.

IV. Робота над І розділом твору “Пригоди Пелле Безхвостого”

1. Читання тексту вголос вчителем, окремими учнями з одночасним тлумаченням незрозумілих слів

2. Відповіді на запитання після тексту

3. Словникова робота

– Прочитайте слова у зошиті. Поясніть значення слів першого стовпчика.

– Зі слів другого стовпчика виберіть ті, що характеризують Пелле. Доведіть свою думку.

– Замініть вислови одним словом, з’єднайте стрілочками.

4. Поділ тексту на частини й добирання заголовків до них

1) Безхвостий котик.

2) Дошкуляння довколишніх котів.

3) Подорож у машині.

4) Котик в родині водія.

5. Гра “Запитання – відповідь”

Один учень ставить запитання, інший – відповідає.

V. Робота над II розділом твору “Пелле безхвостий надибує лисицю”

1. Читання першої частини вголос учнями ланцюжком, другої – самостійно пошепки

2. Відповіді на запитання після тексту

VI. Робота над III розділом твору “Пелле гасить пожежу й отримує медаль”

1. Робота над першою частиною

1) Читання напівголосно, самостійно.

2) Словникова робота.

Нишпорили – шукали.

Втелентує – щось витворить.

Шкодливий – той, хто завдає збитків.

3) Переказ.

2. Робота над другою частиною

1) Читання пошепки.

2) Словникова робота.

– Які слова незрозумілі?

3) Переказ.

3. Робота над третьою частиною

1) Відповіді на запитання після розділу.

2) Добирання назв до кожної частини.

4. Гра “Хто найуважніший?”

VII. Завдання на канікули

– Чи сподобалися вам пригоди маленького котика?

– Кому цікаво, що далі трапилось із безхвостиком?

– Подивіться у підручнику, скільки там є ще розділів? Які вони мають назви?

– Отже, нові пригоди Пелле на вас чекають на канікулах. Спершу прочитайте розділ, потім спробуйте дати відповіді на запитання, якщо будуть незрозумілі слова – попросіть допомоги у батьків. Спробуйте виконати цікаві завдання після твору. А ще прочитайте цікаву інформацію про кішок. На першому занятті після канікул ви поділитеся своїми враженнями від прочитаних пригод.

VIII. Підсумок уроку

>> Перевірка прочитаного

– Який розділ вам сподобався найбільше? Чому?

– Як ви зрозуміли вислови: не дісталося на горіхи (не покарали), лишили напризволяще (на самоті)?

– Може, хтось із вас спробував складати великодні віршики? Прочитайте їх нам.

– Що цікавого ви дізналися про кішок?

– Хто з вас пофантазував і написав, що сталося б із Пелле, якби дядько Карлсон не прочитав оголошення в газеті?


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)

Єста Кнутсон “Пригоди Пелле Безхвостого” (шведська казка)