Як мало людині потрібно для щастя


Твір За повістю Ч. Дікненса “Різдвяна пісня у прозі”. Припустімо, ми нічого не знаємо про Скруджа, окрім того, що він іде до “тоскної харчевні”, де їсть “свій тоскний обід”, а потім повертається у самотню оселю, де “похмура анфілада кімнат займала частину невисокого понурого будинку в середині подвір’я. А на подвір’ї темно, хоч в око стрель… і на всьому лежав такий товстий шар інею, що здавалося, там засів сам лихий дух негоди, заглиблений у якісь свої тяжкі роздуми”.

Яких із цього доходимо висновків? Скрудж – людина глибоко нещасна, й житті він не досяг успіхів, може, перебивається з хліба на воду. Так? Нічого подібного! Скрудж – людина великого достатку, він, кажучи сучасною мовою, роботодавець, від нього в буквальному розумінні слова залежить життя і благополуччя багатьох сімей. За багатством з ним лише деякі мешканці містечка можуть зрівнятися. В чому ж причина його нікчемного особистого життя? Відповідь иа це запитання дає Дух Джейкоба Марлі, компаньйона Скруджа, який сам дбав про прибуток і не спрямовував свої зусилля на милосердя і щедрість. У гонитві за прибутком Скрудж втратив і дівчину, яка кохала його, і друзів, і своє добре ім’я і навіть віддалив від себе рідних та близьких. Ось звідки порожнеча в душі і невпорядкованість в особистому житті цієї людини.

Але для Скруджа ЩЕ не все втрачено. Про це і повідомляє


йому Дух Джейкоба Марлі. Дух Минулого повертає Скруджа в безхмарне дитинство. Він бачить своїх товаришів, які мчать повз нього, бачить милі серцю картини минулого, і Дух помічає зміни на обличчі Скруджа. На щоці цієї людини блищить сльоза? Може таке бути? Чому на якусь мить Скрудж відчув щастя, подумки перенісшись у дитинство? Тому що тоді його супутниками не були ні брехня, ні гонитва за наживою, ні черствість і байдужість. А була любов, бо в дитинстві ми завжди відчуваємо, що всі нас люблять, не треба ні за що боротися. Ми знаходимося під надійним захистом свого рідного дому, нас супроводжують радість, безтурботність, ми й самі переповнені добротою до оточуючих. І коли ця доброта з часом покинула Скруджа, оскільки він Подорослішав, тоді він втратив і щастя, і душевний спокій. А крім золота, придбав невпорядкованість, озлобленість навколишнього світу. Ніколи йому не було так гарно, як у дитинстві, може, навіть і голодному. Виходить, Скруджу треба знову подружитися з добротою. Недаремно Скрудж, згадуючи минуле, промовляє врешті-решт, що добро настільки велике, що воно варте цілого багатства. Зрозуміло тепер, що потрібно для того, аби бути щасливим?1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Як мало людині потрібно для щастя

Categories: Нові твори

Links