Вщент розбита мрія Жульєна Сореля про славу (за романом Стендаля “Червоне і чорне”)


Побудований на реальних фактах, що стали відомими широкому загалу із сторінок судової хроніки, роман “Червоне і чорне” став “центральним” у творчості видатного французького письменника Фредеріко Стендаля (літературний псевдонім Анрі-Марі Бейля).

Події роману відбуваються у Франції за часів героїчної та романтичної епохи – епохи Реставрації. Задум автора полягав у тому, щоб зобразити реальну картину життя суспільства і показати долю людини з нижчих верств у її пошуках щастя.

Отже, головний герой роману – простий селянський хлопець, син теслі з бідної родини – Жульен Сорель. Своєю тендітністю та хворобливістю він викликав ненависть у братів та батька, та й сам зневажав їх. Тому не ігри та пустощі на міській площі приваблювали його, а поглинання книжок та нескінченні розмови з лікарем наполеонівської армії викликали задоволення юнака. І Жульєн, позбавлений користолюбства, сповнюється честолюбних мрій, бажання піднятися вгору, діяти, посісти вище місце у суспільстві. Знання на латині Святого письма, вихованість, приємний вигляд приводять Сореля в будинок мера Вер’ера пана де Реналя на посаду гувернера. Але бунтівнику, борцю з гуртом багатіїв, коханцю пані де Реналь доводиться розпрощатись із “милим” сімейством і попрямувати в Безансон, до духовної семінарії.

Здавалося б, начитаність, знання, уміння мислитидозволять юнакові стати першим вікарієм, піднятись на кілька сходинок угору до своєї мрії, але – не судилось. Позитивні риси Жульєна викликають у семінаристів лють, ненависть, і юнак відмовляється від духовної кар’єри, розуміючи, що громадська думка в провінції реакційна.

Мрії завоювати світ допомагає рекомендація абата Пірара, і таким чином Сорель потрапляє у будинок маркіза де Ла-Моля в Парижі. Він невтомно працює в бібліотеці, вчиться верхової їзди, пізнає світські манери і досягає успіху. Знатна красуня покохала його, Маркіз посилає Сореля у Лондон із секретним дорученням. І все ж таки вищі кола не визнають його талантів та достоїнств, не цінять розум та порядність. Ніколи маркіз не дасть згоди на одруження своєї дочки із селянським хлопцем, плебеєм.

Фатальний постріл у церкві доводить Жульєна до гільйотини, гинуть його намагання піднятися по суспільних сходинках відповідно до своїх природних здібностей і прагнень. В очікуванні страти юнак відмовляється від будь-якої допомоги представників вищого світу, від помилування в разі його покаяння. Наполеонівська гординя, брехня та лицемірство довели Жульєна до загибелі. Суспільству не потрібні такі люди, як він. Місце в суспільстві залежить від грошей та походження. Мрію про славу розбито вщент.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...


Вщент розбита мрія Жульєна Сореля про славу (за романом Стендаля “Червоне і чорне”)

Categories: Шкільні твори

Links