Вишневий сад характеристика образа Cтарцева Дмитра Ионича

ИОНиЧ (Оповідання, 1898) Старців Дмитро Ионич (Ионич) – головний герой, земський лікар, син дячка. Служить у лікарні в містечку Дялиж (дев’ять верст від містечка З). Познайомившись із сімейством Тур-Киних, З. починає часто бувати в них. Він захоплюється Катериною Іванівною й намагається порозумітися з нею. Одержавши від її записку, де вона призначає йому побачення на цвинтар опівночі, він, догадуючись, що це всього лише жарт, проте їде туди й бродить, закоханий, схвильований від надміру почуттів безмовністю й таємничістю ночі Наступного дня

він пояснюється Катерині Іванівні в любові й робить речення, однак одержує делікатний, але тверда відмова. Перший час після цього С. перебуває в розладі, але після від’їзду коханої в Москву для надходження в консерваторію заспокоюється й живе як і раніше.

Через чотири роки в З. у місті вже більша практика. По ранках він приймає хворих у Дялиже, потім їде до міських хворих і вертається додому пізно вночі. Йому не подобається міський обиватель, з яким варто тільки заговорити “про що-небудь неїстівному, наприклад, про політика або науку, як він стає в тупик або заводить таку філософію, тупу й злу, що залишається

тільки рукою махнути й відійти”. Зрештою, герой починає ухилятися від розмов, уникає таких розваг, як театр і концерти, а тільки закушує й насолоджується грою ввинт. Чехов показує, як героя поступово затягує рутину буденщини.

Одне з улюблених розваг З, до якого’ він непомітно пристрастився, – розглядання грошових купюр, зароблених за день. Катерина Іванівна, вернувшись у рідне містечко, намагається відновити колишні відносини із С. Вона вважає його, що творить, на її думку, діяльне добро своєю лікарською практикою, “ідеальним, піднесеним”. Розчарувавшись у собі, вона підносить на п’єдестал С. (протилежний мотив – в оповіданні “Стрибуха”). Однак герой знає про себе інше, і її завищені подання про нього бентежать і турбують його, а сама вона вже не здається такий привабливої, як колись.

Він перестає бувати в Туркиних, незважаючи на наполегливі запрошення колишньої коханої: вони тепер тільки дратують його. Поезія майже зовсім зникає з його життя, єдиною радістю в якій за все це час була любов, що стала спогадом, до Катерини Федорівні. Поступово багатіючи, С. жиріє, важко дихає, голос його змінився на тонкий і різкий, характер зробився дратівливим Він купує в місті будинку, стає важливим і грубим. Автор підкреслює прозаїчність його прагнень: “У нього багато турбот, але все-таки він не кидає земського місця; жадібність здолала, хочеться поспіти й тут і там”. І от підсумок: “Він самотній.

Живеться йому нудно, ніщо його не цікавить”.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Вишневий сад характеристика образа Cтарцева Дмитра Ионича