Відповіді до теми: творчість О. де Бальзака

1. Назвіть найвідоміші твори О. де Бальзака?

Найвідомішими творами гіисьменника-романіста Оноре де Бальзака є: “Бать­ко Горіо”, “Людська комедія”, “Шагренева шкіра”, “Втрачені ілюзії”, “Ежені Гранде”, “Розкоші та злидні куртизанок” та інші.

2. Яких “вічних” проблем торкається О. де Бальзак у своїх творах?

У своїх творах письменник торкається “вічних” проблем людської психоло­гії – скнарість (“Гобсек”), беззавітна батьківська любов до дітей (“Батько Горіо”),

3. Якою повістю

відкривається “Людська комедія” Оноре де Баїїьзака? Грандіозну епопею “Людської комедії” відкриває повість “Батько Горіо”, ко­трий став жертвою своєї любові до дочок, яким він віддав усі свої заощадження, а ставши бідним, втратив для них будь-який інтерес.

4. Як виник у письменника задум щодо створення “Людської комедії” ?

1834 року Оноре де Бальзак задумав створити грандіозний цикл романів, який пізніше назвав “Людською комедією”. Завдяки надзвичайним здібностям та на­полегливій праці письменник практично повністю здійснив цей задум, написав­ши 90 романів’із намічених

120. У цьому циклі Бальзак постав як історик, дослід­ник суспільства. У передмові до “Людської комедії” автор пише: “Ідея цього твору народилася внаслідок порівняння людства із тваринним світом – все живе і діє за єдиним законом “кожний для себе”. “Людська комедія”, – писав Бальзак, – повинна показати всю соціальну дійсність, нічого не обійти з людського життя, жодного чоловічого чи жіночого характеру, жодної професії, жодної соціальної групи, жодного французького краю, ані дитинства, ані старості, ані зрілого віку, ані політики, ані права, ані воєнного життя. Головне – історія людського життя, історія соціальних стосунків, – не вигадані факти, а те, що скрізь відбувається”. У “Людській комедії” Бальзак показав, як буржуазні стосунки проникають скрізь, як об’єктом купівлі-продажу стають навіть совість, честь, людська гідність.

5. Що він усвідомив, до якого життєвого висновку дійшов, зазнавши у своєму жит­ті чимало злетів і падінь?

Будучи ще молодою людиною, Гобсек пережив чимало незгод та смертельних небезпек, поневірянь. Об’їздивши півсвіту, побувавши нарізних континентах, він переконався, що скрізь панує зло, несправедливість. Перебуваючи у колі шахра­їв, злодіїв, від яких він вигідно відрізнявся своїм розумом та кмітливістю, Гобсек зчерствів душею, знищивши в собі всі людські якості, поступово він доходить ви­сновку, що гроші – це все. Вони розпоряджаються долями людей, їхнім життям, стають свідками їхньої ганьби. Тому Гобсек усвідомив, шо “з усіх земних благ є тільки одне, щоб людина прагнула його. Це золото!”


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Відповіді до теми: творчість О. де Бальзака