Вчинок художника Бермана (за оповіданням “Останній листок”)


Американець Вільям Сідні Портер добре знаний в усьому світі як письменник О. Генрі. Він рано залишився сиротою. Підробляв в аптеці свого дядька, бачив багато поневірянь, навіть був засуджений за розтрату грошей і відсидів у нормі Колумбус у штаті Огайо. За своє життя він бачив багато людей, стикався з різними долями. Коли він став письменником, то його героями стали саме вони – маленькі люди, клерки, бандити, шахраї. Одна з найкращих, найдраматичніших новел О. Генрі – “Останній листок”. Героїні її – дві молоді художниці Сью і Джонсі, які живуть у “старому чудернацькому” Грініч Віліджі. Волога й холодна зима на півночі Америки принесла мешканцям старого будинку пневмонію. Джонсі захворіла у листопаді так сильно, що перебувала за крок від смерті. Лікар, який прийшов оглянути Джонсі, сказав, що їй потрібно добре харчуватися і приймати ліки, щоб одужати. Але у Джонсі немає бажання жити. Вона вирішила, що помре, коли впаде останній пожовклий лист зі старезного вузлуватого плюща за вікном кімнати.

У другій частині новели з’являється старий німець Берман. Він – художник, який все життя тільки мріє про шедевр, що коли-небудь вийде з-під його пензля. Для цього потрібне натхнення, якого не дає життя. Тому Берман ніколи не почне роботи над шедевром. Автор небагато розповідає про життя художника і про все, що він робив після того, як почувпро хворобу Джонсі.

Ми дізнаємося про вчинок Бермана вже після його смерті. Старий німець майстерно намалював листок плюща просто на цегляній стіні і хворій Джонсі давалося, що листок так сильно чіпляється за життя, що ніколи не впаде. Так минуло кілька днів. Джонсі почала одужувати. Нарешті дівчина зрозуміла, що була поганим дівчиськом і що це гріх – хотіти вмерти. Їй допоміг подолати хворобу листочок плюща – символ життя, намальований Берманом.

У кінці новели Джонсі довідується, хто допоміг їй вижити. Старий Берман замалював листочок ціною свого жиггя. Він промокнув під дощем, замерз від холодного пронизливого вітру. Його старий організм не витримав пневмонії – і він помер. Старий художник віддав своє життя для того, щоб жила Джонсі. Невдаха і нездара зумів подарувати дівчині більше, ніж звичайний шедевр – життя.

Новела О. Генрі – про людяність, співчуття, самопожертвуі про мистецтво, яке має спонукати до життя, давати наснагу, радість і натхнення. Це і є уроки О. Генрі, вони вчать радіти щирим людським почуттям, які можуть зробити життя у цьому шаленому світі щасливим і осмисленим.

Зміст оповідання Генрі “Останній листок”

І. Письменник О. Генрі та його герої – маленькі люди. Вільям Одні Портер – справжнє ім’я письменника О. Генрі. Життя О. Генрі сповнене пригод, втрат, зустрічей. Його герої – клерки, бандити, шахраї.

ІІ. Новела “Останній листок” і її героїні. Персонажі новели – молоді художниці Сью і Джонсі. Джонсі захворіла на пневмонію і не хоче жити. Вона вирішила, що помре, коли впаде останній листок з плюща за вікном.

ІІІ. Знайомство з художником-невдахою Берманом. Німець Берман тільки мріє про шедевр. Він малює листок плюща на стіні для Джонсі, незважаючи на дощ, сніг і вітер. Джонсі видужує, а Берман захворює і помирає від пневмонії.

ІV. Одужання Джонсі. У кінці новели Джонсі дізнається, що вижити їй допоміг старий Берман і яку ціну заплатив за це. Новела О. Генрі – про людяність, співчуття, самопожертву.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...


Вчинок художника Бермана (за оповіданням “Останній листок”)

Categories: Шкільні твори

Links