У чому воно, твоє щастя?


Щораз, коли я пишу Твір, я намагаюся приступитися до цієї відповідальної роботи “не просто так”; не хочеться звичайно розповідати про щось, що цікаво особисто мені й тільки мені, а ще менше хочеться назидать або вчити кого-небудь. Вибираючи тему й представляючи в уяві незнайомих мені читачів – а в кожного з них своя доля, вони різного віку, у них різні життєві ситуації, і стільки ж різних проблем, питань, прагнень і потреб душі, скільки є людей на світі, – я завжди намагаюся йти їм назустріч і розповідати про те, що могло б бути актуально для всіх, незалежно від цих розходжень. Я завжди дуже намагаюся ділитися тим, чим живу в даний момент: темою, що останнім часом повернула мою свідомість, змусила задуматися й багато чого переосмислити або дуже зворушила моє серце. Іноді в підборі Теми допомагає й сама доля – часом буває досить однієї прожитої миті, однієї випадково почутої або прочитаної фрази, однієї звичайної бесіди після лекції, коли відповідаєш на питання слухачів, щоб самої багато чого зрозуміти й багато чого поміняти як у своїй душі, так і у власному житті

Так народжувалися теми багатьох моїх статтею, так відбулося й у цей раз

Ця стаття входить у книгу “Мудрість любові”, що ви можете придбати в нашім інтернет-магазині

Сама доля допомогла – через Інтернет. Недавно, відкривши електронну пошту, я виявила дуже незвичайний


лист-спам від незнайомого мені відправника. Я ніколи не читаю спам, завжди автоматично видаляю такі листи, щоб не засмічувати пошту. Цей лист залучив мою увагу тим, що в ньому звучало прохання відправити його ще комусь, якщо я порахую це потрібним. Уже саме прохання мене зворушила, от як вона звучала: “Якщо ти відправиш цей лист, можливо, ми зуміємо змінити наші серця, можливо, і серця когось ще… “Свіча нічого не втрачає, якщо від її полум’я запалилася інша свіча”. Отже, яке твоє рішення? Стерти цей лист або відправити комусь?” До листа був прикріплений додаток – коротка аудіовізуальна програма за назвою “Щастя – це шлях”. Коли я неї відкрила, у моїй душі дійсно багато чого сколихнулося; під звуки гарної музики поміняли один іншої зворушливі “образи щастя”: особи людей, куточки природи, тонкі мініатюри. На кожному слайді з’являвся текст – міркування невідомого автора про щастя. Мене це торкнуло до глибини душі…

Я стала задавати собі питання, над якими давно не міркувала (мені здавалося, що всі вже й так зрозуміло).

Я піймала себе на думці, що навіть людина, що вважає себе щасливим, часом повинен “перевірити себе на щастя”, особливо якщо давно про це не замислювався: чи щасливий ти насправді? Твоє щастя усе ще поруч із тобою – таке, якої воно було колись, коли ти його випробовував глибоко й сильно, так, що сильніше й глибше було нікуди? Або воно змінилося, стало іншим? Якщо так, то в яку сторону – краще або гірше? Від самого щастя ще щось залишилося?

А може, щастя від тебе вислизнуло, утекло? Бути може, ти знову злякав його й розгубив по дорозі, тому що давно перестав його берегти й відновляти й давно дозволив йому перетворитися в щоденність, суєту, нудьгу, рутину?

А може, ти усе ще так і не піймав цю загадкову “птаха” (скільки разів здавалося: “от воно, потерпи ще небагато”) і усе ще чекаєш не дочекаєшся свого щастя?

А може, ти вже давно упокорився й пері-став чекати?

А може, ти ще так до кінця й не разо-брався й не зумів відповістити на вічне запитання “Що таке щастя і є чи воно насправді”?

А якби тебе запитали: “У чому воно, твоє щастя, те саме, щире, велике й довгоочікуване, котре раз і назавжди?” – ти міг би відповісти на це питання не кривлячи душею, не користуючись загальними, ні про що не мовцями термінами, не тікаючи від відповіді?

Олена Сикирич1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...


У чому воно, твоє щастя?

Categories: Нові твори

Links