Твір розповідь з власного досвіду Неопалима купина

Ще в сиву давнину на Поділлі, у тихій і затишній долині, де било з-під землі кришталеве джерело, осіли люди. Жили мирно і щасливо, аж поки на рідний край не напали монголо-татарські орди. Не раз налітали люті вороги, але щоразу підіймалося з руїн село.

Якось зненацька наскочили ординці, спалили хати та повели всіх людей у полон. Нікому було вже відбудовувати село. І тоді сталося диво. На попелищі І в долині виросли дивовижні рослини, які не боялися вогню, бо самі спалахували полум’ям і залишалися цілісінькими. Здавалося, в них уселився дух

непоборного народу, що його ніякі вороги не могли зломити…

У народі назвали цю рослину неопалимою купиною. Так розповідає легенда.

У деяких місцевостях нашої республіки так називають ясенці, що споріднені з жовтоцвітною рутою запашною.

Ясенці – дуже гарні рослини. Мають привабливі білі або рожеві п’ятипелюсткові квітки, зібрані у китицеподібні суцвіття. Причому чотири пелюстки спрямовані вгору, а п’ята – донизу. Чіткі темніші жилки па пелюстках збігаються у центральній частині квітки, де па її дні міститься нектар.

Ясенець має цупке темно-зелене непарноперисте листя, схоже формою

на листочки ясена. Мабуть, тому і назвали її лагідним словом ясенець.

Та повернемося до народної легенди. Прообразом “неопалимої купини” є саме ясенець, Справа в тім, що ця рослина густо вкрита великою кількістю буро-чорних волосинок. Це своєрідні мініатюрні резервуари, наповнені, ефірною олією. Завдяки їй ясенець має запах, схожий на суміш ароматів кориці та камфори.

Жаркої літньої пори ефірна олія починає випа-ронуватися. Може трапитися самозаймання. Квітка сіма спалахує тремтливим зеленувато-блакитним або рожевим полум’ям.

Кілька секунд ясенець стоїть, окутаний вогнем. Та ще мить, і полум’я гасне, а рослина продовжує стояти исуіикодженою. Бо ж горіла не вона сама, а леткі речовини у повітрі навколо неї.

Зустрівши ясенець у природі, слід пам’ятати про обережність. Речовини, які він виділяє, можуть викликати враження шкіри, отруєння організму. Крім ТОГО, це – рідкісна рослина, що має лікувальні властивості. Де за старослов’янських часів ясенець використовували для лікування різноманітних захворювань. У XІІ столітті в країнах Сходу його застосовували як добрий засіб від укусів змій. Нині настій трави ясенця дві вначний ефект при лікуванні захворювань.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір розповідь з власного досвіду Неопалима купина