Спадщина Остапа Вишні – відбиття тогочасних проблем

Спадщина Остапа Вишні – відбиття тогочасних проблем

І. Остап Вишня – неперевершений майстер сміху. (Життя Остапа Вишні було незвичайним, наповненим різноманітними сумними і радісними подіями, які митець сприймав із гумором. Його називають “королем українського тиражу”, бо за життя письменника-сатирика вийшло понад сто збірок його творів, деякі з них перевидавалися шість і більше разів.)
ІІ. Творчість Остапа Вишні.
1. Жанрова своєрідність творів Остапа Вишні. (Остап Вишня – письменник-новатор 20-х років XX століття, один

із корифеїв української сатирично-гумористичної літератури. Сатирика називають чародієм сміху, майстром сатири і гумору. О. Вишня збагатив і жанрові різновиди памфлета, фейлетону, гуморески, нарису. Створив новий жанр сатири – усмішку – різновид гумористичного оповідання, для якого характерні лаконізм, влучність, дотепність, іронічність.)
2. Характеристика усмішок Остапа Вишні. (У Остапа Вишні є цілі тематичні цикли усмішок: мисливські, сільські, кримські, київські, закордонні. Пореволюційному селу, його проблемам письменник присвятив близько 650 усмішок.
Пройняті любов’ю до природи і тварин
“Мисливські усмішки”. Є в гумориста і усмішки про дитинство письменника і людей, які були поруч із ним. У “Вишневих усмішках” сатирик розкриває тему мужності і нескореності нашого народу в роки Великої Вітчизняної війни.)
3. Твори Остапа Вишні – відбиття тогочасних проблем. (Теми усмішок Остапа Вишні найрізноманітніші – політичне, господарське, культурне життя, але найяскравіше, з дотепним гумором письменник-сатирик описує побут пореволюційного села. Сила його творів в лагідній, м’якій усмішці, сповненій любові і приязні до людини, і в гострому дотепі, коли йдеться про безгосподарність, лінощі, безвідповідальність, неуцтво. Підмічаючи все це в житті, письменник висміює усе подібне в своїх творах. Тільки добре знаючи і люблячи свій народ, його гумор, відверту добру душу, письменник прагнув допомогти людям позбавитись негараздів.)
ІІІ. Популярність і виховна спрямованість творів Остапа Вишні. (Простота викладу і задушевний тон, несподівані висновки, характери героїв із національним підгрунтям творів Остапа Вишні викликали доброзичливий сміх, який не ображав людей, а змушував замислюватися, лікував, виховував. А тому твори ці були і є популярними в народі.)


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Спадщина Остапа Вишні – відбиття тогочасних проблем