“Соціальній злет та моральне падіння Жульєна Сореля”

Не тільки в житті, але і в літературі існує безліч прикладів і показових ситуацій, коли соціальний підйом людини безпосередньо пов’язаний з його моральним падінням. Наш світ влаштований так, що для досягнення якої-небудь істотного або навіть незначного успіху людині доводиться вести себе аморально, не враховуючи, а в деяких випадках навіть йдучи врозріз з інтересами інших людей. З одного боку, це неприємно усвідомлювати, з іншого ж боку, в цьому є певна життєва і людська логіка. Один з таких випадків наведено в якості прикладу в творі Фредеріка

Стендаля “Червоне і чорне”, де йде мова про соціальний злет і моральне падіння головного героя, молодого чоловіка на ім’я Жульєн Сорель.

Чим був настільки примітний цей молодий чоловік? Думається, що в першу чергу тим, що він прагнув жити набагато кращим життям, ніж йому було визначено долею. Вся справа в тому, що Жульєн народився у звичайній сім’ї, з таким родоводом, як у нього, навряд чи варто розраховувати на якісь успіхи. Але, незважаючи на це, Жульєн дуже прагнув до соціального просування і зростання. Природно, що домогтися цього, залишаючись жити у себе в провінції, він просто ніяк не міг.

Саме з цієї причини він прагнув поїхати, і він перебрався в Париж. Але слідом за цим йому довелося усвідомити, що просто так нічого не буває, і успіх не буде йому сприяти, якщо він не буде вести себе відповідним чином. Саме цим і зумовлене його моральне падіння. Він став вести себе абсолютно аморально, обманювати людей, бути підлабузником тощо. І все це лише заради того, щоб домогтися успіху.

Варто зазначити, що певний успіх Жульена все ж супроводжував. Він був талановитим молодим чоловіком, і досить якісно служив тим людям, яким була потрібна його робота. Втім, моральний аспект Жульєна не піддавався жодній критиці. Він фактично втратив свою думку, він ніколи не висловлював, кажучи лише те, що хотіли чути ті, хто його оточував. Таке моральне падіння не могло тривати занадто довго, воно трансформувалося в фактичне падіння.

Жульєн не зміг витерпіти того, як він сам себе вів. Сам чоловік відчув, що в ньому занадто багато фальшивого. Мені здається, він просто зірвався, а тому почав здійснювати ті страшні помилки, які в кінцевому результаті і привели його спочатку до злочину, а потім і до покарання за нього – до страти. Випадок Жульєна Сореля повинен служити всім дуже хорошим прикладом, адже ніхто не може йти проти своєї сутності. Слід бути високоморальною людиною навіть якщо ти прагнеш чогось досягти в житті, адже в іншому випадку тебе чекає повне падіння.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)

“Соціальній злет та моральне падіння Жульєна Сореля”