Символічний сенс сцени на Рютлі (за народною драмою Шиллера “Вільгельм Телль”)

Шиллер з повагою ставився до прагнення різних народів до самовизначення, свободи. У його відомій драмі “Вільгельм Телль” йдеться про визвольну боротьбу кантонів Швейцарії.
В другій яві п’єси міститься кульмінаційна сцена на Рютлі.
Рютлі – це галявина, розташована біля Фірвальдштетського озера. Саме тут зібралися свідомі люди з трьох кантонів задля укладення міцного союзу, який би допоміг їм спільно боротися проти австрійського насилля. Учасники визначаються із сигналом до початку повстання – палаючі багаття на гірських

вершинах. Очільники народного опору присягають один одному у вірності.
На народній раді представник селян найдавнішого швейцарського кантону Штауффахер нагадує, що всі швейцарці мають єдину Батьківщину. Колись давно група північних жителів увійшла в південні місця і утворила кантон Швіц, а потім і всі інші кантони Швейцарії. Люди згадують, що ніколи не схилялися перед чужоземною владою – тому і зараз не стануть коритися.
Вернер Штауффахер був гідним спадкоємцем ідей Іберга, котрий користувався повагою у швіцьких селян. Він філософствував про долю Батьківщини, згуртовував старійшин і тлумачив
їм “імперські грамоти”. Після розпорядження Геслера, імператорського намісника, поклонятися його капелюху на жердині, Штауффахер став закликати не терпіти більше свавілля австрійців.
Цей селянин – виразник патріотичних поглядів народу, вірний обов’язку. Штауффахер вірить, що народне повстання втілить мрію про свободу.
Вернер не був від природи наділений героїчними рисами. Але під впливом подій він зайняв активну позицію і став закликати інших до бунту проти насилля. Як справжній громадянин Штауффахер знає, що в цей складний час треба активно діяти, аби перемогти.
Очолив збори на Рютлі Ітель Редінг, що представляв кантон Швіц. Всі учасники ради дійшли згоди щодо питання відстоювання свободи. Люди не могли більше терпіти насилля від австрійських імператорських намісників. Прості селяни різних кантонів дали присягу разом виступити проти тиранії в особі ландфогтів та їх помічників. Відомості про організацію зборів на Рютлі та прийняті рішення учасники тримали в таємниці. Вінкельрід, представник Унтервальдена, вніс пропозицію розпочати бунт на Різдво. Саме в цей час було простіше проникнути у ландфогтські землі, аби захопити їх.
Сцена на Рютлі має глибокий символічний сенс. Представники трьох швейцарських кантонів згуртовуються задля боротьби за самостійність Батьківщини, проти насилля з боку австрійських ландфогтів.
Фрідріх Шиллер захоплювався силою духу простої трудової людини в драмі.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Символічний сенс сцени на Рютлі (за народною драмою Шиллера “Вільгельм Телль”)