“Шлях Анни Кареніної до самогубства за одноіменним твором Л. Толстого”

Найбільше в творі Лева Толстого мене зачепила навіть не стільки картина трагічних стосунків як історія про те, як суспільство може зламати людину, як можуть різні стереотипи, приписи, моралі знищити людське щастя. Але бачення цієї глобальної проблеми прийшло до мене з часом. З самого початку я знайшов для себе в цьому творі віру в Бога, в долю, в кохання та врешті решт в самого себе.

Роман “Анна Кареніна” дає опис нелегкої жіночої долі. Центральний персонаж твору Лева Толстого Анна, яка є представницею вищого світу, дружиною та матір’ю

ще зовсім малого сина, закохується в Вронського та зрештою зраджує свою сім’ю. Її життя сповнене внутрішніх суперечностей та вагань, а сильні моральні коливання та муки совісті доводять головну героїню твору до самогубства.

Анна Кареніна на перший погляд виступає зрадницею, адже вона покидає чоловіка та дитину заради кохання. Але якщо розібратися в ситуації, то стає зрозумілим, що це почуття є дійсно чистим та щирим, а її вчинок є доволі сильним, особливо враховуючи тогочасні суспільні та моральні закони.

Значним мотивом даного роману є мотив людського безсилля перед обставинами життя, яке заплутується

та постійно ускладнюється. Анна надзвичайно сильна особистість, адже змогла зробити крок на зустріч течії, законам моралі, пересудам та суспільству, зробивши цілком свідомий вибір. Суперечності, які роздирали головну героїню, які схиляли її зробити вибір між суспільним і внутрішнім життям, призводять до її самогубства.

Смерть Анни Кареніної не ставить крапки в її історії, а навпаки тягне за собою безліч питань. Загибеллю головної героїні, Лев Толстой не закінчує роман, він усвідомлює, що трагічний фінал життя цієї жінки є наслідком розпаду духовних пріоритетів та цінностей і морального нищення цивілізації.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)

“Шлях Анни Кареніної до самогубства за одноіменним твором Л. Толстого”