“Що таке милосердя?”

Якщо задуматися, то слово “милосердя” складається з двох окремих слів – “милість” і “серце”, тобто милосердя – це прагнення “зробити милість серцю”. Як просто звучить це словосполучення і як складно зробити це в реальному житті. Звичайно ж, не всім, але багатьом.

Адже наскільки легше жити, не вникаючи в проблеми інших людей або неприємності, які трапилися з вашим другом або родичем. Але ж часом для того, щоб людині допомогти, досить його вислухати і сказати добре слово. Здавалося б, дрібниця, але іноді добре слово

рятує людину від найстрашніших, необдуманих вчинків. Мені здається, що найбільше в подібній допомозі, тобто в милосерді, сьогодні потребують люди похилого віку і діти.

На жаль, в наш час високих технологій і великих швидкостей саме старі залишилися на узбіччі життя і в них перестали мати потребу не тільки держава, але в багатьох випадках і близькі люди І згадують їх виключно перед святкуванням Дня перемоги чи складаючи списки на подарунки від кандидатів у депутати перед черговими виборами. Проходять свята, депутати отримують свої голоси, і про старих знову забувають.

Але ж літнім багато не потрібно,

достатньо крапельки уваги, але уваги не “по святах”, а простої людської участі та милосердя тоді, коли це дійсно потрібно. При цьому не обов’язково дарувати подарунки або давати гроші. Хоча це теж не буде зайвим, але просто слід дати людині зрозуміти, що вона теж потрібна нашому суспільству, потрібні її знання, її мудрість і життєвий досвід. Ще великий російський письменник Лев Миколайович Толстой говорив про те, що “милосердя полягає не стільки в речовій допомозі, скільки в духовній підтримці ближнього. Духовна ж підтримка, перш за все, не в засудженні ближнього, а в пошані його людської гідності”.

Не менше важливі підтримка і розуміння підростаючому поколінню. Адже підлітки ще не сформовані як особистість, всередині у них киплять справжні бурі, і що з ними буде далі без підтримки досвідчених дорослих – невідомо і незрозуміло. Дуже важливо пам’ятати про це і батькам, і оточуючим, адже, незважаючи на зовнішню незалежність і самостійність, підлітки дуже вразливі і схильні до стороннього впливу.

На закінчення хочу сказати, що співчуттю, розумінню і милосердю людину потрібно вчити з самого дитинства і найкраще це робити на власному прикладі. Адже якщо тато і мама поступаються літнім людям місцем у транспорті, допомагають донести сумки старенькій сусідці, то у таких батьків діти теж не будуть байдужими до інших людей. Вони ніколи не пройдуть повз чужого горя і обов’язково постараються допомогти, будь то літня людина з важкою сумкою або поранена тварина.

У житті може трапитися всяке, і кожен з нас може потрапити у складне становище. Головне – не засуджувати і не дорікати, а постаратися виявити милосердя, постаратися зрозуміти людину і знайти для неї підбадьорюючі слова. Це, на мій погляд, і буде милосердя і розуміння, гідне справжньої людини.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

“Що таке милосердя?”