“Психологічний стан Сехисмундо протягом усієї драми”

Сехисмундо, головний герой п’єси авторства Кальдерона під назвою “Життя – це сон”, цікавий в першу чергу не тим, що він робив і про що переживав, а швидше за своєю психологією, думками, переживаннями і ставленням до життя. Варто відзначити, що Сехисмундо пережив своєрідну еволюцію, яка включала його психологічний стан та настрій в повній мірі. Розглядати Сехисмундо і його психологію дуже цікаво, тому що вона не тільки справила принциповий вплив на розвиток сюжету і вчинки самого героя, але і служить в загальнофілософських цілях, показуючи,

як може змінитися певних осіб у складних життєвих обставинах.

Життя Сехисмундо було дуже складним тому, що його батько, вважаючи, що син позбавить його влади, був змушений посадити власного сина у в’язницю. Всю молодість Сехисмундо провів в ув’язненні. Який у нього міг бути психологічний стан в таких обставинах? Природно, він був подавлений, засмучений, мріяв про свободу і заздрив іншим істотам, у яких ця свобода дійсно була. Розвиток людини в такій ситуації складно назвати повністю правильним, тим не менш, Сехисмундо якось розвивався і намагався уявити життя, перебуваючи в такому неприємному

ув’язненні.

Тим не менше, одного разу йому таки вдалося вийти. І це стало першим випадком, коли психологічний стан Сехисмундо багато в чому змінився, в ньому відбувся певний перелом. Цей перелом у психологічному стані був пов’язаний з тим, що в житті Сехисмундо виник різкий перепад. Вийшовши на волю, він став таким, як дикий звір. Безліч конфліктів, нереалізованих бажань, неможливість погоджуватися з соціальними нормами – все це було характерно для Сехисмундо. Після цього Сехисмундо знову запроторили в ув’язнення. І знову у нього з’явилося багато часу на те, щоб подумати про себе, своє майбутнє і своє життя.

Втім, Сехисмундо вийшов з в’язниці ще раз. Але на цей раз від минулої агресії практично не залишилося і сліду. Сехисмундо дійсно позбавив свого батька трону, ставши новим правителем країни, але він став правителем зовсім іншої якості. Людина, яка пройшла через все те, через що пройшов Сехисмундо, повинна розуміти цінність людської свободи. Він розумів це, а тому ставився до своїх підданих як до дійсно вільних людей, які мають свої права та вимоги. Він став дійсно хорошим і відповідальним правителем.

Таким чином, можна зробити висновок, що іноді людині треба пройти через страждання, проблеми, щоб досягти певної правильної, коректної життєвої психології і внутрішнього стану.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)

“Психологічний стан Сехисмундо протягом усієї драми”