“Проблема волі та можливості її здобуття на основі творів “Роксоляна”, “Дорогою ціною”, “Білий кінь Шептало”


Воля – одна з основних складових повноцінного життя людини. Кожна нормальна людина хоче бути вільною займатися тим, що їй подобається, що у неї виходить і що вона любить. На жаль, далеко не завжди ми можемо вирватися за межі власних страхів чи життєвих обставин, щоб стати щасливими і займатися улюбленою справою без оглядки на думку оточуючих і на власну потребу забезпечувати власне гідне життя. Часом складається так, що на шляху забезпечення власної волі людина стикається з майже непереборними обставинами, подолати які надзвичайно складно.

Воля і бажання її отримати творить з людиною чудові перетворення, змушує її бути набагато краще, ніж він колись була, прикрашає людину і робить її особливою. Головна героїня Роксоляна з однойменного твору Осипа Назарука потрапила в полон. Здавалося б, про яку волю можна говорити, якщо ти перебуваєш в полоні? Тим не менш, така екстремальна ситуація змусила дівчину поводитися незвично, ця ситуація відкрила в ній унікальні якості неповторного характеру. Вона змогла справити надзвичайно сильне враження на турецького правителя, завдяки чому дівчина змогла отримати величезний авторитет на території тієї країни, де вона опинилася. І причиною всього цього стало її сильне бажання волі.

У творі Михайла Коцюбинського “Дорогою ціною” описаний ще один цікавий випадок, коли двоє закоханих людей прагнули


отримати довгоочікувану волю і повною мірою насолодитися нею. У цій повісті розказана історія Соломії і Остапа, які втомилися працювати на панів без прав і без нормального ставлення, а тому вирішили піти на небезпечну пригоду для того, щоб нарешті отримати довгоочікувану волю і стати щасливими. На жаль, обом закоханим так і не вдалося стати щасливими разом. Остап захворів, був вкрадений, Соломія потім спробувала визволити коханого з полону, але під час цього визволення її вбили. Ця пара так і не змогла отримати ту волю, яку хотіла. Врятований молодий чоловік отримав волю, але без його коханої така воля була йому зовсім не цікава і не приємна.

Цікава історія розказана і в творі “Білий кінь Шептало”. Красивий білий кінь по імені Шептало потрапив у колектив звичайних робочих конячок, хоча сам він від них істотно відрізнявся, будучи дуже красивим. Він знав про свої достоїнства, а тому хворобливо сприймав те, як з ним поводяться господарі. Звичайно, довго виносити такого ставлення він не міг, а тому в один прекрасний день вирвався на довгоочікувану волю. Але проблема була в тому, що цей кінь також був надзвичайно відповідальною істотою. Він не міг просто так втекти і залишити все позаду. А тому він незабаром повернувся до господаря. Воля стала для Шептала дуже бажаною, але він чомусь не повірив у можливість її здобуття. Шептала можна порівняти з красивою і інтелігентною людиною, яка надто правильна і відповідальна, щоб не замислюватися про інтереси оточуючих людей.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...


“Проблема волі та можливості її здобуття на основі творів “Роксоляна”, “Дорогою ціною”, “Білий кінь Шептало”

Categories: Твори на задані теми

Links