“Причини й наслідки конфлікту між батьками та дітьми в повісті “Кайдашева сім’я”

Повість Івана Нечуя-Левицького “Кайдашева сім’я” дає дуже цікавий приклад можливого конфлікту між батьками та дітьми. В цілому, даний конфлікт з упевненістю можна назвати вічним, адже проблеми і непорозуміння між батьками і дітьми як виникали, так і будуть виникати вічно. Досить цікаво розглянути проблему сім’ї Кайдашів і порівняти її з дійсністю, з тим, що відбувається в даний час.

Основна причина конфлікту між батьками та дітьми в цій повісті – неможливість поділити власність. Старі Омелько і Маруся Кайдаші виростили синів

і одного разу одружили їх на двох дівчатах. Таким чином, з’явилося ще кілька сімей. При цьому дві нові сім’ї відчували своє право отримувати і користуватися тією власністю, яка належить старим Кайдашам. При цьому старі аж ніяк не були готові все віддати. Варто відзначити, що в цьому прагненні зрозуміти їх можна. Все життя вони були бідними, і лише на старості років їм вдалося хоча б трішки розбагатіти. Неможливість поділити власність, бажання урвати собі якомога більше приводили до постійних конфліктів. Поступово ці конфлікти ставали все більш і більш запеклими. У кінцевому підсумку, ситуація почала
доходити мало не до абсурду – все стало дуже серйозно. В результаті ні одна з родин не була справді щаслива.

Необхідно відзначити, що автор веде до того, що основна проблема цих сімей в наявності інституту приватної власності. На думку автора, приватна власність робить людей більш жадібними, вони менш охоче діляться і хочуть урвати все собі. При цьому приватна власність існує і сьогодні. Чи можна спостерігати аналогічні проблеми і в сучасному суспільстві? Думаю, в деяких випадках можна. Люди бувають різні, і якщо старі дійсно тяжкою працею заробляли все життя, вони можуть з великим небажанням віддавати дітям своє і сьогодні. І, якщо характери у всіх цих людей такі ж чварні, як і у Кайдашів, можлива ймовірність таких запеклих конфліктів. Незважаючи на те, що сьогодні люди живуть багатше, ніж в часи, описані в повісті, я не думаю, що наші сучасники стали менш жадібними.

Як мені здається, головна причина конфлікту між батьками та дітьми в повісті – це жадібність і нетерпимість один до одного. У той же час, Кайдаші виділялися на тлі всіх інших, у них були особливі характери. І сьогодні існують люди з такими ж важкими характерами, хоча обов’язково варто визнати, що сучасна ситуація дещо відрізняється – більшість людей живуть все-таки трохи багатше, ніж жили Кайдаші.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)

“Причини й наслідки конфлікту між батьками та дітьми в повісті “Кайдашева сім’я”