“Постмодернізм – одне з найяскравіших літературних явищ другої половини ХХ ст.”

Література будь-якого жанру має свої певні особливості. Варто зауважити, що всі види літератури по-своєму особливі не лише в контексті порівняння їх між собою, але і з погляду відповідності певній епосі або часу. Саме з цієї причини думається, що цілком нормально і правильно виділяти певні історичні відрізки і визначати, який жанр літератури підходить для них найкраще. Якщо говорити про 20 століття і все те, що відбувалося за ці сто років, можна виділити такий літературний напрям як постмодернізм.

Основною рисою літератури постмодернізму

є реакція на ідеї епохи Просвітництва. Як відомо, будь-яка наступна панівна домінанта в будь-якому явищі, в тому числі і в літературі, співвідноситься перш за все з тим, що панувала до неї, дещо раніше. В той же час не існує єдиного розуміння про те, яке визначення існує у постмодернізму. Існує безліч людей і колективів, які визначають це явище по-різному, наділяючи його різними особливостями і характеристиками. Варто зауважити, що в постмодернізмі самому і його оцінці як явищі надзвичайно важлива випадковість і вплив випадковості на всі події, які відбуваються в світі. Постмодернізм також часто висміював ті
чи інші явища, використовуючи такі прийоми як іронія, чорний гумор або гра. Серйозні теми, які звичайно розглядалися в інших літературних жанрах і стилях всерйоз, в постмодернізмі носять гумористичний характер. Автори, які працювали в рамках цього жанру, намагалися показати, що в світі немає нічого святого, серйозного. Особливо це стосувалося персонажів, які використовувалися в постмодернізмі авторами. Зазвичай по-справжньому серйозні персонажі там відсутні. Таким чином, автори, які працювали в рамках постмодернізму, хотіли показати, що всі люди є простими і для всіх них характерна дурість в тому чи іншому прояві.

Варто зауважити, що постмодернізм хоч і став яскравим літературним явищем другої половини 20-го століття, не можна сказати, що він актуальний для читачів всіх культур і народів. Варто зазначити, що яскравість постмодернізму в першу чергу обумовлена тим, що він заперечував будь-консервативне начало, висміював його і намагався викликати зневажливе ставлення до всього консервативного з боку читача. І робив це він настільки нахабно і самовпевнено, що знайшлися люди, які розділили це відношення і по-справжньому полюбили постмодернізм. У всьому іншому цей літературний жанр істотно програє іншим і не має в собі ніякого інтересу.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)

“Постмодернізм – одне з найяскравіших літературних явищ другої половини ХХ ст.”