Кам'яний Мигель

Трапилося так, що королівський син подружився з бідняком, сином шевця. Молоді люди не приховували ні від кого своєї дружби, - разом з'являлися на вулицях і площах міста, разом гуляли у королівському саду, і принц навіть пишався своїм другом, тому що Мигель

Далі
Проглядів: 63
19-10-2016, 13:43

Брати-Ошуканці

Жили-Минулого два брати. Зовсім вони зубожіли, не знали, де й грошей роздобути. Нарешті старший додумався:

- Ось що, братик, підемо-но ми з тобою по білу світу, будемо брехнею заробляти. Один піде вперед, а іншої за ним, брехня підтверджувати.

Так і зробили.

Прийшов старший брат у село

Далі
Проглядів: 68
14-10-2016, 11:31

Принцеса-Кобра

Жили на світі король із королевою, і народилася у них дочка. Радів король, раділа королева, але недовго тривало їхнє щастя. З'явилася у палац стара відьма й перетворила маленьку принцесу у кобру, наклала на неї закляття: лише тоді повернеться до неї людський вигляд, коли доторкнеться вона до тельця новонародженої дитини. Вислизнула золотава змійка з колибельки

Далі
Проглядів: 92
9-10-2016, 15:07

Селянин і три радники короля

Жив колись король, і було у нього три радники. Вони вважали себе самими мудрими людьми на світі. Але король не дуже-те вірив мудрості своїх радників і розв'язав їх випробувати.

Одного разу король поїхав на полювання й побрав радників із собою. По дорозі зустрівся їм старий селянин,

Далі
Проглядів: 70
9-10-2016, 10:16

Щасливий вовк

Жив у лісі вовк. Прокинувся він якось ранком, потягнувся й тричі пчихнув. “Непогано! Виходить, сьогодні мені три рази повезе”, - подумав вовк.

Раптом бачить - на пагорбі два барани буцаються. “Ось і перша удача! Та ще яка!” - зрадів вовк. Підкрався

Далі
Проглядів: 81
16-08-2016, 16:49

Загублений гаманець

Жив у Алемтежу багатий купець. Чим більше грошей він відкладав у скриню, тем скупей ставав. Цілими днями тільки про той і думав, як би нажитися й кинути у скриню ще одну жменю золотих монеток.

Одного разу він купив гурт овець і продав його з більшим баришем. Веселий, з тугим гаманцем у кишені, купець вертався додому з базару. Та як було йому не веселитися!

Далі
Проглядів: 309
14-08-2016, 09:29

З'їв сову

Вовк ішов по лісу й побачив сову, що сидить на високій сосні. Вовк підійшов і міцно обхопив сосну хвостом, немов збирався перепилити. Сова, висунувшись із гнізда, сказала йому:

- Ах, кум, не пили, будь ласка, сосну, мої дитинки зваляться вниз і вмруть. Вовк відповідає:

- Коль не бажаєш, щоб я спиляв сосну,

Далі
Проглядів: 107
5-07-2016, 15:09

Плішивий пацюк

Жив-Був селянин. Пішов він якось у поле й бачить: посередині дороги курка метається - намагається урятуватися від кобри. Схопив селянин ціпок і вдарив кобру. Закрутилася змеюка й перетворилася у пацюка із плішиною у всю спину. А курка й говорить:

- Я добра фея, а вона - зла чаклунка. Пошкодував ти мене, тепер проси чого прагнеш.

Відповідає

Далі
Проглядів: 74
5-06-2016, 09:13