Підсумки роботи за рік. Літературне свято (презентація творчого проекту)

УСІ УРОКИ СВІТОВОЇ ЛІТЕРАТУРИ 10 КЛАС

ІI семестр

4. ПІДСУМОК

УРОК № 70

Тема. Підсумки роботи за рік. Літературне свято (презентація творчого проекту)

Мета: підсумувати результати роботи за рік, з’ясувати вподобання учнів, зацікавити їх літературною освітою, проаналізувати недоліки; розвивати навички самостійної індивідуальної та колективної роботи (у парах і групах); удосконалювати вміння висловлювати свої думки, відстоювати їх, аргументувати, проводити паралелі з сучасністю; виховувати допитливість, прагнення до самоосвіти

й самовдосконалення.

Оснащення: матеріали для презентації, елементи костюмів і декорацій; фрагменти кінофільмів, аудіо-записи; цікаві літературні твори, перелік літератури для читання влітку.

Тип уроку: комбінований (за формою – нестандартний).

ХІД УРОКУ1

I. Організаційний момент

II. Оголошення теми й мети уроку.

Мотивація навчальної діяльності

III. Аналізування роботи учнів за рік

IV. Презентація творчого проекту

1. Представлення результатів роботи у творчому проекті “Моє відкриття літератури” (або “Я та література”)

Аналізування результатів анкетування

Примітка.

Анкетування учнів проводиться впродовж 1-2 тижнів ініціативною групою, яка складається з учнів із високим рівнем навчальних досягнень.

Запитання анкетування

¦ Чому ти надаєш перевагу – читанню книг чи перегляду кінофільмів?

¦ Скільки книжок читаєш?

¦ Книгам якої тематики надаєш перевагу (крім тих, що за програмою)?

¦ Чи цікавишся ти поезією і якою саме (класичною, сучасною)?

¦ Чи прислухаєшся ти до слів сучасних популярних пісень? Якої ти думки про їх зміст?

¦ У чому ти вбачаєш “плюси” й “мінуси”: а) читання художньої літератури; б) перегляду кінофільмів за класичними творами?

¦ Чи примушують тебе переживати, замислюватися класичні художні твори? Чи допомагають вони тобі в житті?

2. Інтерактивна вправа “Коло ідей”

¦ Висловіть свою думку з питання: “Що сучасна молода людина може відкрити для себе в літературі минулих століть?”

3. Інтерактивна вправа “Мікрофон”

¦ Продовжте речення: “Упродовж цього навчального року на уроках світової літератури я відкрив для себе…”

4. Вікторина-інсценівка “Упізнай героя”

¦ Дівчина в плащі з червоною підкладкою, з прапором у руці, яка вперше відчула повагу громади. (М’єтта з роману Е. Золя “Кар’єра Ругонів”)

¦ Високий худий юнак з інтелігентним обличчям у дуже поганому одязі й з петлею під полою. (Родіон Раскольніков із роману Ф. Достоєвського “Злочин і кара”)

¦ Жінка, яка заради коханого залишила сім’ю та сина. (Анна Кареніна з однойменного роману Л. Толстого)

¦ Чоловік, який помер напівголодним у холодному домі, маючи незліченні багатства. (Гобсек з однойменної повісті О. де Бальзака)

¦ Французький юнак, який перейнявся ідеями революції і віддав за них життя. (Сільвер із роману Е. Золя “Кар’єра Ругонів”)

¦ Поет, який возвеличив абетку до філософської узагальненої картини світу. (А. Рембо)

¦ Птах – символ поета, величного в небі й безпомічного на землі. (Альбатрос з однойменної поезії Ш. Бодлера)

¦ У кого “та тихо серце плаче”? (У П. Верлена)

¦ Дві пані, які виявили найбільшу любов до коханого тільки після його смерті. (Пані де Реналь і Матильда де Ла-Моль)

¦ Історія хлопчика починається жахливо, а завершується щасливо. (“Пригоди Олівера Твіста” Ч. Діккенса)

¦ “Листя трави” – це єдина й найвідоміша збірка. (В. Вітмена)

¦ Для героїв якого твору краса була возведена в абсолютний культ? (О. Уайльд “Портрет Доріана Грея”)

5. Упізнавання та коментування ілюстрацій до вивчених творів, фрагментів кінофільмів, музичних творів

6. “На мене чекають…” (ознайомлення зі списком літератури для читання в 11-му класі)

7. Складання, випуск, презентація стіннівок, колажів, коміксів, кліпів, рекламних роликів та ін. за обраною тематикою (наприклад, реклама історичних творів та ін.) Примітка. Учні об’єднуються в групи за літературними інтересами та виконують творчу роботу.

Приклад покадрового рекламного ролика:

· людина з жовтим (золотистим) кольором обличчя ступає важкими брудними черевиками по світлих пухнастих килимах;

· світські красуні пообіч намагаються усміхнутися;

· голос за кадром: “Це не реклама хімчистки чи нового пилососа. Це Доля, Фатум, невідворотність того, хто своїм кумиром обрав його…”;

· чоловік задоволено пересипає з руки в руку золоті монети;

· голос за кадром: “Читайте повість “Гобсек” Бальзака – і вам не страшною буде влада золотого тільця”.

8. Виразне читання напам’ять віршів улюблених поетів ХІХ століття (наприклад, Верлена, Бодлера, Вітмена, Рембо та ін.)

9. Читання власних творів (есе, віршів, оповідань)

V. Підбиття підсумків уроку

Інтерактивна вправа “Побажання”

Учні висловлюють одне одному добрі побажання на майбутнє за “ланцюжком” (або в колі).

_________________________________________________________________

1 Учитель може застосувати наведені далі етапи уроку на власний розсуд повністю або частково (або у будь-яких комбінаціях) залежно від рівня навчальних досягнень учнів.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Підсумки роботи за рік. Літературне свято (презентація творчого проекту)