Перехід підлітка в світ дорослих

Американський письменник Дж. Селінджер надзвичайно яскраво проявив себе у творах, присвячених юнацтву, духовного світу молодої людини. І хоча творчість цього письменника припадає на середину XX століття, його думки і почуття близькі і зрозумілі сучасному поколінню молодих.

Роман Селінджера “Над прірвою в житі” вийшов у світ в 1951 році і через кілька місяців зайняв перше місце в списку американських бестселерів. Головний герой роману – Холден Колфілд. Це юнак, який намагається знайти своє місце в житті. Більше всього на світі Холден

боїться стати таким, як усі дорослі. Він вже був виключений із трьох коледжів за неуспішність. Холдену противна думка про те, що він буде “працювати в якій-небудь конторі, заробляти купу грошей і їздити на роботу в машині або в автобусі по Медісон-авеню, і читати газети, і грати в бридж усі вечори, і ходити в кіно. .. “.

Життя більшості забезпечених американців дратує Холдем-на. Він ясно бачить, що життя це несправжня і ілюзорна. Підліток багато читає, намагаючись у книгах знайти відповіді на свої питання. “Взагалі, я дуже неосвічений, але читаю багато”, – говорить Холден. Але так чи інакше, а зіткнення

з реальним життям не уникнути, і Холден конфліктує з учителями, батьками, однокласниками.

Головний герой відрізняється сором’язливим, образливим характером Він нелюб’язний, найчастіше буває просто грубий, насмішкуватий. Причиною тому душевне самотність: адже його життєві цінності не збігаються з критеріями дорослих. Холдена обурює “показуха” і відсутність самої елементарної людяності в житті. Кругом панує обман і лицемірство. Вчителі в привілейованій школі брешуть, запевняючи, що виховують добрих людей. Ось Холден згадує про директора однієї з приватних шкіл, де він навчався. Директор нудотно посміхався всім і кожному, але насправді дуже добре знав різницю між багатими і бідними батьками своїх підопічних.

Холден йде від брехні в свій власний світ. Повернувшись додому, в Нью-Йорк, Холден з подивом помічає, що сутенерство, проституція, насильство і обман співіснують з милосердям і добротою. Ось дві черниці, зустрінуті Холденом в поїзді, не тільки навчають дітей, а й збирають милостиню для бідних. Герой багато думає над цим, поступово розуміючи, як важлива осмислена, що має мета життя. “Ці дві черниці не виходили у мене з голови. Я все думав про цю стару солом’яний кошик, з яким вони ходили збирати пожертви, коли у них не було уроків “. Такі думки займають тепер героя Селінджера.

Холден вирішує, що треба рятувати дітей від прірви дорослого життя, де панують лицемірство, брехня, насильство, недовіра. “Моя справа – ловити дітлахів, щоб вони не зірвалися в прірву. Розумієш, вони грають і не бачать, куди біжать, а тут я повинен звідкись вискакувати й ловити їх, щоб вони не зірвалися. Ось і вся моя робота. Стерегти дітей над прірвою в житі “, – таке заповітне бажання Холдена Колфілда.

Холдена ніяк не назвеш гречним юнаків. Він буває ледачий, без особливої на те потреби брехливий, непослідовний і егоїстичний. Однак, непідробна щирість героя в оповіданнях про себе компенсує багато недоліків його неустояне характеру. В останніх розділах роману він виглядає вже набагато терпимий. Холден починає помічати й цінувати такі позитивні якості як привітність, гостинність і вихованість, настільки розповсюджені серед його співгромадян у повсякденному спілкуванні.

Юнацький бунт Холдена доводить до логічного кінця його молодша сестра Фібі, готова йти назустріч новому життю. Брат і сестра Колфілд залишаються в Нью-Йорку, тому що бігти завжди простіше, ніж продовжувати відстоювати ідеал – нехитрий, очевидний і важкодосяжний, як і всі романтичні мрії юності. У результаті Холден формується як особистість.

Герой Селінджера Холден Колфілд – своєрідний символ чистоти та щирості для покоління випускників шкіл і коледжів. Холден – сімнадцятирічний юнак – мріяв про те, щоб коли-небудь з’явився нарешті письменник, з яким хотілося б зв’язатися по телефону, порадитися і взагалі поговорити по душах.

Роман “Над прірвою в житі” став класикою не тільки американської, а й світової літератури. Становлення особистості, перехід підлітка в світ дорослих – ці проблеми завжди будуть актуальні.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Перехід підлітка в світ дорослих