Образ Миколи Ростова у романі Л. Н. Толстого “Війна і мир”

У романі “Війна і мир” Лев Миколайович Толстой знайомить читачів з дуже великою кількістю персонажів, як придуманих самим письменником, так і зображенням реально існуючих історичних особистостей. І це безліч персонажів допомагає читачеві зануритися в світ, який існує на сторінках роману. Існують у романі герої, які викликають у читача почуття любові і ненависті, тобто не залишають нас байдужими. Саме таким героєм твору є Микола Ростов – “Невисокий кучерявий молодий чоловік”, у якого розташовує до себе, відкрите обличчя. Таким

постає перед читачами Микола в будинку Ростових. Наступна зустріч читача з Миколою ростовим відбувається в гусарському Павлодарському полку. Микола під час військової служби завжди дотримувався трьох основних понять: вірність присязі, честь і гідність. Під час служби Микола поривчастий, чистий юнак перетворюється на захисника вітчизни, пов’язаного з товаришами по зброї корпоративним поняттям честі”.

Усвідомлення цього дається Миколі Ростову нелегко. Одного разу він вигукує: “Я винен, кругом винуватий!”, Коли до Миколи приходить розуміння важливості честі полку і що ця честь набагато важливіше

і вище особистої честі. “Момент істини” настає для Миколи Ростова під час

Шенграбенского битви, де герой твори замислюється про неможливість смерті, вчинення вбивства. “Не може бути, щоб вони хотіли вбити мене”, – про це думає Микола Ростов, коли тікає від французів, а замість пострілів у ворога, просто кидає в нього пістолет.

Але боїться Микола в цей момент не супротивника, він боїться “… за свою щасливу молоде життя”. На відміну від інших персонажів роману, Микола Ростов не такий розумний, як, наприклад, Андрій Болконський. Він не вміє переживати за інших людей, як, наприклад, П’єр Безухов. Толстой охарактеризував Миколи Ростова одним вірним словом: “простодушний”. Але, маючи таку просту душу, Микола Ростов є чесною і порядною людиною. І ці його якості зображуються автором у різних ситуаціях, що відбуваються з героєм роману. Наприклад, він залишається вірним Соні, якій дав слово, незважаючи на те, що полюбив княжну Мар’ю. Коли Микола одружився, то головними цілями в його житті стали благополуччя його родини і його господарства:

“Микола був господар простий, не любив нововведень… сміявся над теоретичними творами про господарство. У нього перед очима було тільки один маєток, а не яка-небудь окрема частина його…

І господарство Миколи приносило самі блискучі результати “. Так оцінює Миколи-господаря Лев Миколайович Толстой. Із закінченням роману образ, Показаний в персонажі Миколу Ростові, чи не зник безслідно з творчості Толстого. Деякі риси характеру Миколи притаманні абсолютно іншому герою – Костянтину Левіну, який є героєм роману “Анна Кареніна”.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)

Образ Миколи Ростова у романі Л. Н. Толстого “Війна і мир”