Образ Мартіна Идена одне із кращих створень Джека Лондона ( 1876-1916)

Мартін Ідеї – жертва буржуазного суспільства, але він у той же час жертва буржуазного індивідуалізму. По своїх поглядах він індивідуаліст і шанувальник філософії Спенсера й Ницше. Виступаючи на мітингу й робочому клубі, він затверджує, що люди діляться на рабів і панів і що в житті перемагає найсильніший.

Мартін Ідейний може бути прикладом розкриття характеру. На наших очах він із простого, неосвіченого матроса перетворюється в людину більших знань, у письменника.

Реакційна ідеологія відриває Идена від народу, від його класу. Він

втрачає зв’язок з масами й всіма надіями покладає тільки на себе. Але сил для боротьби з буржуазним суспільством у нього не вистачає, і він гине.

Особливості творчого методу в оповіданнях: – сполучення реалістичного з романтичним, романтизм у реалізмі й реалізм у романтизмі найбільше повно виявилися в північних оповіданнях. – динамізм, більша насиченість дією. У них багато руху, боротьби, зіткнень. Лондон – майстер напруженої інтриги, що стрімко розвивається сюжету, гострих драматичних колізій. Пильна увага зображенню внутрішнього миру героїв, їхньої психології. У північних оповіданнях Л. Створює

приголомшливі по силі й виразності картини людських переживань. Він зображує нестерпні борошна голоду, жагучу любов до життя, трагічну смерть від холоду або жах перед загибеллю, що насувається.

Таким чином, по думці Джека Лондона, Мартін Иден не тільки жертва буржуазного суспільства, але й жертва буржуазного індивідуалізму. Суперечливість образа Идена полягає ще й у тім, що його теоретичні міркування перебувають у волаючому протиріччі з його вчинками. Шляхетна натура Идепа по терпить, коли жодного нападають багато хто. У такому випадку, на його думку, кожний повинен прийти на допомогу слабейшему. Тому-Те образ Идена так привабливий для читачів. Будучи ницшеанцем у теорії, на практиці він гуманіст, добра, чуйна людина.

Лондон критикує буржуазне суспільство в романі “Мартін Иден” (1909). В особі свого героя, талановитого письменника Мартіна Идена, Лондон показав трагедію художника в капіталістичній Америці. Образ Мартіна Идена – одне із кращих створень Лондона. Простий матрос, виходець із народу, Мартін Ідеї, почуваючи в собі талант і покликання, прагне стати письменником. Ціною неймовірної праці, колосальної напруги фізичних і духовних сил він ліквідує пробіли у своєму утворенні й починає писати. Його оповідання, повісті, вірші правдиві, цікаві, оригінальні. Але їх ніхто не друкує. Редакції й видавництва повертають йому рукопису назад. Хто для них Ідейний? Людина без ім’я, жалюгідний бідняк. Історія Мартіна Идена – це історія його боротьби з буржуазним суспільством. Ідеї відрізняється великою наполегливістю, він вірить у себе, у прийдешній успіх. Він намагається боротися, але сили його поступово висихають.

Простежуючи історію Идена, Лондон переконливо показує, що буржуазне суспільство глухо до голосу таланта, що воно не в змозі оцінити теперішні Твори мистецтва. Багатство й слава наприкінці приходять до Идену. Але це не закономірний результат його талановитості й завзятості. Успіх приходить до нього випадково й при цьому занадто пізно. Буржуазне суспільство вже зломило його: у нього пропав інтерес до життя, до боротьби. Єдиний вихід для себе він бачить у самогубстві.

Відповідно до задуму Лондон приводить Идена до загибелі. На його думку, це закономірна загибель индивидуалиста-ницшеанца. Але смерть Идена не сприймається як покарання за ницшеанские гріхи. У романі показаний крах романтичної мрії героя, що приходить до переконування у всім, до розчарування в любові, і ідеалах, у яких він раніше вірив, до розчарування в самому житті. По цимим заподіємо історія Мартіна Идена один з варіантів “американської трагедії”, Теми, що стала однієї із центральних в американській літературі XX в.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)

Образ Мартіна Идена одне із кращих створень Джека Лондона ( 1876-1916)