“Не зривайте первоцвіт”

На території України і суміжних держав щовесни набуває надзвичайно великих обсягів незаконна торгівля первоцвітами. Незаконна – тому що практично усі первоцвіти, що ростуть на українській землі охороняються регіональними червоними списками або взагалі, Червоною Книгою України, причому деякі з цих рослин находяться на межі повного зникнення.

Серед первоцвітів, які стрімко зникають в оточуючій нас природі зараз знаходяться усі види шафранів, диких тюльпанів, пролісків, а також цибуля ведмежа або черемша, сон-трава і білоцвіт. Це й зрозуміло,

адже масове знищення первоцвіту і інших рідкісних рослин заради наживи призводить до зменшення кількості квітів, що охороняються законом, а подекуди до повного їх зникнення.

Кожен з нас повинен усвідомлювати, що зриваючи усього одне стебло проліска або черемши ми знищуємо насіння, з якого у майбутньому році могли б вирости 45-60 квітів. А, наприклад, для того, щоб виросла квітуча конвалія, потрібно навіть не рік, а 7-8 років.

Кожну весну влада звертається до нас закликом проявляти екологічну свідомість – не купувати, не продавати і просто не зривати весняних квітів, що стане значним вкладом у

збереження унікальної української природи.

Кожен рік у більшості регіонів України проводиться операція “Первоцвіт”, покликана перешкодити незаконному продажу і знищенню рідкісних рослин. На жаль, незважаючи на це, знову і знову доводиться спостерігати одну і ту ж картину: велика кількість торговців пролісками в переходах метрополітену, на стихійних ринках, біля великих торгових центрів, а при цьому – майже повна бездіяльність правоохоронних органів.

Деякі обивателі вважають, що квіти для того й існують, щоб їх зривали, і помиляються, вважаючи, мовляв, пролісків та конвалій менше не стає. На жаль, це не так. За оцінками екологів, через браконьєрський збір первоцвітів, занесених до Червоної Книги, їх популяція з кожним роком значно зменшується. Більш того, деякі види знаходяться на межі зникнення, а багатьох вже зовсім немає. Як же бути?

Треба визнати, що винні в цьому не тільки квіткові браконьєри і не здатна зупинити їх міліція, а й усі ми, усі, хто заохочє пропозицію чорного ринку попитом. Букетики у торговців швидко розходяться. Їх деколи можна побачити навіть на вчительських столах в школах як дар від учнів. Так може не тільки міліції потрібно боротися з цим, а всім нам, жителям України? Запитайте: як? Та просто перестати купувати у торговців унікальні весняні первоцвіти!

А для бажаючих насолодитися красою пролісків і конвалій (але не в букетах, а на лісових галявинах) нехай це стане приводом, щоб вибратися хоча б раз на місяць у вихідний день на природу всією сім’єю. Адже так корисно подихати свіжим повітрям, отримати заряд бадьорості і гарного настрою!


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

“Не зривайте первоцвіт”