“Мої враження від роману Льва Толстого “Анна Кареніна”

Роман Льва Толстого “Анна Кареніна” – дуже цікавий твір про життєві складнощі життя людей, які існували в непростий час, одночасно з тим належачи до числа високого суспільства. У центрі всього роману знаходиться історія Анни Кареніної, закоханої, але разом з тим нещасної жінки, яка знаходиться в складній життєвій ситуації. Досить цікава також історія Костянтина Левіна у зв’язку з тим, що образ Левіна багато в чому повторює характер самого автора твору Льва Толстого.

Мене дуже вразила та життєва ситуація, в якій опинилася Анна

Кареніна. Сьогодні нерідко від людей можна почути, що з будь-якої навіть найскладнішої ситуації є якийсь вихід. Образ Анни Кареніної та її проблеми добре показують всім, що іноді буває так, що ніякого виходу для людини немає. Саме тому головна героїня так сильно страждала. Вона розуміла, що повинна нести відповідальність за свої рішення. Колись вона любила свого чоловіка, народила від нього сина, якого завжди любила і буде любити, але через черствість чоловіка її любов до нього розвіялася. Місце в її серці зайняв інший чоловік, але вона не могла бути з ним, оскільки любила сина, якого забирає з собою нинішній її
чоловік. У сучасному світі, бути може, з такої ситуації вихід і знайшовся б, але в часи Анни Кареніної зрадити чоловікові означало страшно зганьбити себе. Розпач нещасної жінки привів її до жорстокого самоосуду, вона почала звинувачувати себе у власних почуттях, але ж ці почуття людині іноді і зовсім непідвладні. У підсумку, через таку безвихідь вона покінчила з собою, мені дуже її шкода.

Не настільки сильно, але все ж теж вражаюче виглядає історія Костянтина Левіна. На його прикладі можна побачити, як складно живеться людині, яка перебуває у вічному пошуку. З одного боку, людина прагнє до всього нового і тим самим розвивається, з іншого ж боку, ніякої стелі для розвитку просто не існує, а це змушує людину страждати. Чим більше ти знаєш, тим менше ти розумієш в світі. Мені шкода Костянтина Левіна, адже через цю свою особливість він був приречений бути нещасним. Людина ця була дуже правильною, мала хороші манери, була доброю, ставилася до оточуючих досить терпимо й шанобливо. Хороша якість, яка у нього було, с саме бажання пізнання, оберталося для нього покаранням.

Лев Миколайович Толстой – справжній майстер пера, йому вдалося показати рідкісні, але дуже драматичні життєві ситуації і звичайних людей, які намагаються знайти вихід зі складного становища. Я дійсно вражений романом у цілому та історіями Анни Кареніної і Костянтина Левіна зокрема. Ці люди унікальні, навряд чи можна познайомитися з подібними життєвими прикладами в реальності.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

“Мої враження від роману Льва Толстого “Анна Кареніна”