Моє сприйняття новели “Іntermezzo”

Знесилений хворобою та втомою, мріяв про відпочинок серед природи Михайло Коцюбинський. Його душі була необхідна перерва, під час якої він зміг би набратися сил для подальшої праці. Його новела “Іntermezzo” розповідає про відпочинок серед чудової природи. В образі ліричного героя цього твору легко можна впізнати самого Михайла Коцюбинського.

Цей великий майстер художнього слова не писав – він творив. Його повісті, оповідання, новели – дуже яскраві твори. За кожним словом видатного українського прозаїка постає нота. Слова збираються

у твір, а ноти – в мелодію. Тому Коцюбинський не просто письменник, він музикант, художник, що створив симфонію прози, в якій відчувається сила кольорів і звуків.

Життя людини… З чим тільки його не порівнювали! А у Коцюбинського, на мій погляд, життя – це якийсь великий музичний твір, мабуть, опера. Бо як же інакше можна пояснити наявність “Іntermezzo”, невеличкого музичного твору, що виконується між частинами опери. В перекладі з латини “Іntermezzo” означає “перерва” або “перепочинок”. Письменник вклав у цей музичний термін інший зміст. Хоча Іntermezzo і залишається перервою, але не для

настроювання скрипки, а для відпочинку душі.

Читаючи новелу, я чітко уявила собі стан ліричного героя. Хто з нас не знаходився в такому настрої, коли не хочеться нічого, крім спокою? Для того щоб позбутися роздратованості, втоми, потрібен відпочинок. Тому ліричний герой залишає місто, разом з його турботами та громадськими справами. їх замінюють ниви, жайворонок, поле, небо, “сонна вода у криниці”. Щодня митець поспішає опинитися віч-на-віч з природою, красою якої він милується, силою якої напувається. Природа бере неабияку участь у розвитку сюжету. Вона супроводжує ліричного героя, гармонує з його переживаннями і думками. Коли вперше він опиняється серед природи, то чує “велику тишу”. Але далі поступово з’являються різні поголоси і “тиша” зливається з “симфонією полів”. Михайла Коцюбинського називають Сонцепоклонником, тому не дивує читачів те, що ліричний герой більш за все любить сонце, яке для нього є символом добра і любові. Коли митець жив у місті, він не помічав сонця, тому атмосфера на початку твору похмура. Але ось сонце з’являється у житті героя, надає іншого смислу його буттю, змінює настрій, погляди.

Коли я прочитала новелу “Іntermezzo”, зрозуміла, що людині необхідно постійно, “спілкуватися” з природою. Мала дитина втішається тільки біля матері, люди знайдуть спокій тільки серед природи, бо вони-її невіддільна частина. Я вважаю, що Михайло Коцюбинський був тонким психологом, великим знавцем людських душ, бо тільки письменник, наділений таким даром, міг так багатогранно зобразити внутрішній світ людини.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Моє сприйняття новели “Іntermezzo”