Легенди і міфи народів світу. “Робін Гуд” (англійська легенда)

ЗАРУБІЖНА ЛІТЕРАТУРА 2-4 класи

ПРО ЧУДЕСА ЧИТАЙМО

Урок 4

Тема. Легенди і міфи народів світу. “Робін Гуд” (англійська легенда)

Мета: ознайомити учнів з англійською легендою, з її героєм Робіном Гудом, невтомним борцем проти завойовників і грабіжників, улюбленцем простого люду, захисником бідняків; розвивати зв’язне мовлення, творчу уяву, емоційну сферу почуттів; формувати особистість, здатну на добрий вчинок.

Обладнання: мапа світу; картки для контролю техніки читання; підручник; робочий зошит.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний

момент

II. Актуалізація опорних знань

>> Дидактична гра “Що я чую, що я бачу”

Учитель читає вірш, об’єднує дітей у дві групи і пропонує колективно обговорити завдання:

1-га група – назвіть все, що бачили (в уяві), коли слухали вірш;

2-га група – назвіть все, що чули, коли слухали вірш. Наприклад:

…Ранком зимовим

Діброва мовчала

Наче замерзла, сумна.

Тільки рясним

Верховіттям шептала

Вічнозелена сосна…

Леся Українка “Сосна”

– Дошка поділена навпіл, на ній – запис:

Що я бачу? Що я чую?

Білий іскристий сніг Шарудіння, шелест

верховіття

Сумні дерева Подих легенького вітерця

Зелену сосну

III. Повідомлення мети й завдань уроку

– Кожен народ має улюблених героїв, створених або багатою художньою уявою (персонажі казок, міфів, легенд) або реальних людей.

Героєм англійського народу став Робін Гуд. Старовинні англійські народні легенди по-різному розповідають історію його походження: то він йомен – вільний селянин, то нащадок лісника й уславленого лучника, а то взагалі його вважають графом, якого скривдили жорстокі вороги.

IV. Робота над новим матеріалом

1. Первинне ознайомлення зі змістом твору

– Про які часи йдеться в легенді?

– Хто її дійові особи?

2. Словникова робота

Графство

Хащі

Йомен

Шериф

Стійла

Шибениця

Дрюк

Темниця

Простак

Запхикав

Пазуха

Стражники

Череда

Яловичина

Вдосталь

Статок

Кошель

Читання слів “луною” за вчителем, потім – мовчки.

– Доберіть синоніми до слів запхикав, вдосталь, статок.

– Знайдіть пояснення деяких слів після твору.

3. Робота над змістом легенди

Повторне читання.

– Знайдіть на мапі Європи країну, де народився наш герой. (Розповідь учителя про Англію.)

– Прочитайте внизу пояснення слова йомен.

– Ноттінгемське графство розташоване в Північній Англії. Саме тут і знаходиться славнозвісний Шервудський ліс. (Демонстрування на мапі.)

– Прочитайте, який статок мав Віллі

– Що примусило Віллі покинути рідний дім?

– Яким хлопчиком ріс Робін?

– Складіть словесний портрет хлопчика. Скористайтеся текстом підручника.

– За що його поважали бідні люди?

– Ким поповнювалась дружина вільних стрільців?

– За що Робін Гуд незлюбив королівського шерифа?

– Розкажіть, як Робіну Гуду вдалося розвідати, чи міцні замки в темницях і чи багато там охоронців.

4. Вибіркове читання

– Зачитайте уривки, де описано, як Робін Гуд перехитрив шерифа.

– Яким насправді був Маленький Джонс? Зачитайте.

– Що послужило пропуском Маленькому Джонсу до Ноттінгема?

– А пропуском у Ноттінгем був перстень шерифа.

5. Складання міркування

– Чому шериф погодився піти з незнайомим хлопцем? Як це характеризує шерифа?

– Поміркуйте, чому англійський народ зберіг у своїй пам’яті розповіді про Робіна Гуда.

– Чим схожі Робін Гуд і український герой Устим Кармелюк?

V. Підсумок уроку

– Які частини легенди були для вас напруженими, а які – викликали піднесені, радісні почуття?


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Легенди і міфи народів світу. “Робін Гуд” (англійська легенда)