Старий кінь

Одному хазяїнові багато років вірно служив кінь. Ось вийшли його роки, працювати йому вже не під силу стало. Хазяїн і говорить:

- За те, що ти стільки часу вірно служив мені, не стану я тебе на шкуродерню відправляти, а підкую й відпущу на волю.

Звів

Далі
Проглядів: 247
28-10-2016, 17:53

Ведьмина осика

Пішли два брати на полювання. Зустрічають вони у лісі собаку. Старший брат запитує молодшого:

- Пристрілити, чи що?

- Не стріляй ти мене! - просить собака. - Дам я кожному з вас по три щенята: у обох перших кличка Вистачай, у других Ламай, у третіх Железоглодай. Коли перші вистачають, то пил стовпом; коли другі ламають, то тріск коштує; коли треті гризуть, шматки

Далі
Проглядів: 74
27-10-2016, 16:14

Дідова рада

За старих часів був у одному краї такий звичай: старих, які вже не могли собі хліб заробляти, відводили у ліс і залишали там.

У ті часи жив у цих краях один дідок, був у старого син, і у сина теж синок. Став син старого примічати, що батько вже не той працівник, яким був колись, що пора

Далі
Проглядів: 73
26-10-2016, 09:25

Лисиця, шпак і ворона

Одного разу навесні звив собі шпак гніздо на невеликій берізці й висидів пташенят. Коли пташенята його вже неабияк підросли, трапилося повз берізку пробігати лисиці.

Глянула вона нагору, побачила на вершині гніздо, а у ньому шпаченят, уже досить більших, і подумала: "Ласий шматочок, тільки як уводити, увести до ладу нього доберешся?" Та розв'язала вона

Далі
Проглядів: 133
25-10-2016, 14:39

Як селянин угадав, скільки чортові років

Ішов якось селянин лісом. чи Те він лісником був, чи то ще ким, чи те просто так погуляти вийшов. Раптом зустрічає він у лісі чорта. Чорт відразу до нього:

- Угадаєш, скільки мені років, одержиш три мішки грошей.

Подумав селянин, що гроші йому були б дуже до речі, та ще цілих три мішки.

Далі
Проглядів: 80
23-10-2016, 13:27

Як пастушок королем став

Жив на світі хлопчик. Батько з матір'ю у нього давно вже померли, і бідолаха поневірявся по білу світу. Нічого іншого йому не залишалося, як найнятися до одному хазяїнові у пастухи. Пообіцяв йому хазяїн платити п'ять талерів у рік, але, коли рік минув, прогнав він хлопчика, не сплативши ні гроша.

Іде хлопчик і гірко плаче. Зустрів йому інший хазяїн і запитує:

- Що ти, хлопчик,

Далі
Проглядів: 103
22-10-2016, 17:58

Як кіт з мишкою домовничали

Познайомився кіт з мишкою, і стільки співав їй про свою любов, що та погодилася піти до нього у господарки, разом домовничать.

Як тільки миша прийшла до кота, у будинок, кіт давай її вчити розуму-розуму: як жити, щоб у будинку завжди мир так лад панували.

Далі
Проглядів: 69
21-10-2016, 17:22

Чудесний птах

Жив-Був сліпий король. Було у нього три сини: два розумні, третій дурень. Ось якось призвав король своїх синів і говорить їм:

- Усього у мене повно, є й гроші, і добро всяке, і вірні піддані, і люб'язні серцю сини, тільки одного бракує мені: немає у мене світла у очах

Далі
Проглядів: 58
21-10-2016, 16:52

Як кіт у пса вільну украв

У старожитні часи кіт у пастухах ходив, а пес будинку на привілля жив: бог його вільною грамотою подарував. Повернувся одного разу жарким літнім днем кіт з пасовища втомлений, змучений, і бачить: пес у конопляник забрався й спить собі спокійно у холодку! Пес спить, а кишеня-те розкрився, і з нього вільна стирчить.

Далі
Проглядів: 86
19-10-2016, 15:18

Дубок і гриб

Ріс поруч дубового пня старий гриб. Відразу рядком виліз з-під землі дубовий росточек. А гордий гриб йому сердито вимовляє:

- Такий тощенький хлопчик, а не посоромився мені, старому, ледве чи не на голову сісти! Не міг ти собі містечко подалі вибрати?

- А ти рости, рости, — відповів дубок миролюбно, — коли тобі тісно стане, я посторонюся.

На третій день гриб запхикав:

- Ой, дубок,

Далі
Проглядів: 71
17-10-2016, 13:37