“Культура мовлення – показник людської вихованості”

Напевно кожен з нас любить спілкуватися виключно з добре вихованими людьми. Саме в такій компанії людина відчуває себе найкомфортніше, готова розслабитися і спілкуватися без будь-яких застережень чи обмежень. Але що конкретно мається на увазі під вихованістю? Як відрізнити добре виховану людину від погано вихованої, щоб при цьому не втратити час на безглузде і безцільне спілкування з тими, хто насправді тобі зовсім і повністю не підходить? Відповідь на це питання вимагає окремого обговорення.

Що ж до різних показників людської вихованості,

то на перше місце серед них впевнено займає культура мовлення. Ми завжди можемо виділити в нашому колі людей і поділити їх за цим показником, чи не так? Приміром, якщо людина охоче спілкується і при цьому у неї це виходить досить добре, можна з упевненістю укласти, що і її культура мовлення перебуває на високому рівні. Втім, культура мовлення не завжди тісно пов’язана з товариськістю в цілому, а тому іноді не дуже говіркі люди теж можуть вразити культурою мовлення і своєю вихованістю, коли почнуть розмовляти.

Тих же, хто вихований неправильно і не володіє достатньою культурою мовлення, теж чудово видно.

Як не дивно, але навіть у нашому сучасному суспільстві існує безліч людей, які не вважають вживання ненормативної лексики чимось неприпустимим. Це може говорити ні про що інше, крім як про низьку культуру мовлення, тобто, нездатність адекватно передати свої почуття і думки з вживанням нормальних слів, а також про те, що у вихованні цієї людини явно є прогалини.

Крім того, убогість мови сама по собі, невміння розмовляти і писати без помилок теж цілком може свідчити про те, що людина недостатньо добре вихована. Все-таки батьки несуть велику відповідальність за своїх дітей, тому вони повинні працювати над тим, щоб мова дитини ставала більш розвиненою, змістовною, логічною і різноманітною. Все це і охоплюється загальною категорією культури мовлення.

Насправді, всі люди повинні розуміти, що в суспільстві всі чудово орієнтуються і вміють давати відповідні оцінки всім оточуючим людям. Отже, низьку культури мовлення приховати ніяк не вдасться. І щоб не стати невдахою і аутсайдером у суспільних відносинах, необхідно працювати над своєю культурою мовлення, розвивати її, працювати на благо собі. Батьки, як люди, які виховують людину, теж відповідають за це великою мірою.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)

“Культура мовлення – показник людської вихованості”