Коротка біографія Бернса Р


Роберт Берні, всесвітньо відомий шотландський поет, народився в сім’ї бідного фермера. Життя його була коротка й пройшла в бідності, у боротьбі з нестатком. Він з дитинства привчився до важкої селянської праці, а з п’ятнадцяти років став головним працівником у господарстві свого батька. Систематичного утворення юнак не одержав. Сусіди зложилися й запросили для дітей учителя Але самостійно талановитий хлопець вивчив літературу й філософію, читав багато й жадібно. Поетичний дарунок пробудився у фермерському сині дуже рано.

Основою творчості був фольклор – народна творчість. Сюжети поет брав теж в основному з народного життя й навколишньої природи: роботи в поле, Нерідні свята, нещасна любов селянського хлопця до дочки багатих батьків, неяскрава, але краса, що бере за душу, маргаритки або колоска… Берні складав балади й пісні, злі сатири й епіграми. Багато хто його вірші покладені на музику, їх виконують хором і соло В 1786 році Берні випустив у світло збірник віршів. Знатні цінителі літератури викликали поета в Единбург, він увійшов у моду.

Але, на жаль, ненадовго. Незабаром і знати, і літературні кола Единбурга охолонули кпоету. Берні узяв під оренду невеликої й не занадто родючий наділ землі й, щоб прокормити дружину й дітей, всі сили витрачав на його обробку. Це підриває здоров’я поета.

Сім’я веде напівголодне існування.Поет ледь не попадає в боргову в’язницю Друзі знаходять Бернсові місце акцизного чиновника, але пізно! Хвороба повністю підточила його сили. У віці тридцяти семи років поет умирає. Його поховали з військовими почестями як національного героя На російську мову Бернса перекладали багато поетів, але самі вдалі переклади належать Самуилу Яковичу Маршаку1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...


Коротка біографія Бернса Р

Categories: Біографії

Links